Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Жените на Рилски спортист започнаха с победа годината

Рилски спортист започна успешно през новата година. В първия си мач за 2014 самоковлийки победиха Берое Стара Загора в Самоков със 77:65. Така Рилецо дръпна значително пред съперника и вече е с баланс 3-8, докато беройки са последни с баланс 1-8. Гостите водеха в резултата до почивката, но след това самоковки обърнаха и стигнаха до успеха.

Гостите направиха цели 26 грешки, докато домакините имаха 10, което в крайна сметка се оказа и решаващо. Отделно Рилецо успя в 22 от 32 наказателни удара, а заралийки бяха 9 от 11.

Стефка Митева направи дабъл дабъл с 21 точки и 15 борби, а Кристина Пейчинова също бе на ниво и вкара 20 точки.

За гостите с 24 точки и 14 борби приключи Ивелина Вранчева, а Ренета Дикова отбеляза 11 точки.

"Лошо, че загубихме на края на мача. Много добро първо полувреме за нашия отбор, но явно физическите сили не ни стигнаха в решаващите моменти, а по-младият и добре научен отбор на Рилски Спортист използва своя момент и надделя в края на мача", каза помощник-треньорът на беройки Константин Боев.

"Мач и отбор с две лица! От четири дни обяснявам на моите играчи, че отборът на Берое ще дойде мотивиран, най-малко от факта, че ние сме спечелили мача в Стара Загора и моите думи не бяха добре чути. Това се видя през първото полувреме и чак през второто всички от моя отбор започнаха играят мобилизирано в защита, заиграха по-разумно в нападение и след като смъкнаха разликата повярваха, че можем да вземем мача. Радвам се, че на базата на това което си казахме на полувремето успяха да се пречупят и да заиграят по-добре второто полувреме и резултатът е наяве. Доволен съм само от това. Обаче трябва да започнем да играем по цял мач така с пълна мобилизация. Съжалявам само , че Наталия Топалова получи травма, да се надяваме, че не е нищо страшно, да може да се възстанови и да ни помага в подкошието. Без нея силата ни пада поне с 1/3. Не подценявам играта на външните играчи! Доволен съм от Пейчинова днес, доволен съм от това, че Стефка Митева издържа физически цял мач. Приписвам заслугата днес на всички момичетата, които играха днес и Моника Тодорова.Днес играха полувреме като отбор", коментира Иван Лепичев.