Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Балкан - с важна победа за старт на 2014

Балкан продължава с успешните си игри в Теси НБЛ, след като записа седмата си поредна победа. Ботевградчани бяха домакин на Рилски спортист и пред пълна зала спечелиха с категоричното 90:70. Те водеха цял мач с изключение на 13 секунди. Рилски пък се изравни с Ямбол и двата тима делят 4-6 място с Левски, но и с мач повече от "сините". Следващата седмица в Самоков Рилски спортист приема точно Левски, а Балкан гостува на Черно море Порт варна, като има загуба по-малко от моряците и е на второ място в подреждането.

Най-резултатен за победителите стана Иван Лилов с 22 точки, като хвана и 5 борби. Ноа Далман направи пореден дабъл дабъл с 20 точки и 11 борби, а Станимир Маринов завърши с 16 точки, 8 борби и 7 асистенции.

За гостите Шон Барнет е с 20 точки и 9 борби, а Еван Равънел е с 19 и 7.

"Радващо е, че започнахме новата година така, както завършихме старата. Победата ни бе абсолютно заслужена, въпреки че преди срещата изпитвах определени притеснения от тази среща. Но контролирахме мача през цялото време, с много малки изключения, и постигнахме категоричен успех.
Само след пет дни ни предстои може би най-важният мач от януарската програма - гостуването на Черно море. От този мач до голяма степен зависят много неща, свързани с атаката на първите две места преди жребия за Купата на България", каза след мача треньорът на Балкан Александър Тодоров.

"Трудно се говори след такава загуба. Позволихме на съперника да започне по-добре, и то от силните им страни, за които се бяхме готвили сериозно. Защото ние дойдохме в Ботевград  с предварителната нагласа за победа. Не се получи, защото не играхме добре както в защита, така и в нападение.
След третата част изоставахме с 12 точки, които в съвременния баскетбол не са голяма разлика. Но вместо в последните десет минути да се опитаме да направим обрат, домакините вдигнаха разликата и ние на практика се предадохме. Балкан вкара почти всичките си тройки именно в четвъртата част и се стигна до разликата от 20 точки, която е твърде голяма. Нямам оправдания за загубата, мачът показа, че на този етап Балкан е по-добър отбор", каза пък Росен Барчовски.