Академик ПловдивБалканБероеЛевски Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасШуменЯмбол

Рилски спортист отново победи Левски

Рилски спортист отново победи ЛевскиРилски спортист победи Левски за втори път поред след успеха си за Суперкупата на 4 октомври. В първото дерби на сезона в НБЛ самоковци спечелиха у дома с 88:69 като нанесоха своя удар в последната четвърт. Двата тима бяха сравнително равностойни в първите три части като си разменяха инициативата няколко пъти. В заключителната четвърт обаче домакините спечелиха с 24:9, за да запишат втори успех в шампионата.

Алекс Симеонов изигра отново страхотен мач срещу родния си клуб и завърши с 23 точки и 9 борби. 14 точки добави Павлин Иванов. Трей  Портър завърши с дабъл дабъл от 12 точки и 10 борби, а Мирослав Васов – с 11 точки.

За Левски над всички бе Чавдар Костов с 20 точки, 19 добави Венцислав Петков, а 12 – Цветомир Чернокожев (8 борби).

Баскетболистите на Рилски спортист бяха много активни в защита и превъзхождаха съперника при стрелбата (53% срещу 32% от игра), както и в борбата под коша (47:37).