Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Левски Лукойл измъкна през иглени уши победата срещу Академик Пловдив

Левски Лукойл измъкна през иглени уши победата срещу Академик ПловдивЛевски Лукойл може да благодари на спортния шанс за 15-тата си победа в редовния сезон на НБЛ. В последен мач от 21 кръг „сините“ обърнаха пасив от 11 точки през второто полувреме, за успеха със 70:69 срещу Академик Пловдив. От решаващо значение се оказа последната част, спечелена със 17:10 в общо взето слабо резултатния и за двата отбора мач. 37 срещу 36 процента успеваемост в стрелбата от игра показаха съответно Левски Лукойл и Академик днес.

Тимът, воден от Константин Папазов, беше без куп основни играчи. Отсъстваха Йордан Минчев, Асен Великов, Христо Захариев, Николай Михайлов и Данило Тасич. Герой на мача бе капитанът Чавдар Костов, който въпреки че до скоро бе с контузия, завърши с 18 точки и 6 борби. С 12 се отличи Тайрън Бразилтън, а с 11 – Венцислав Петков.

За Академик с 12 точки завърши Джахий Карсън, а с по 11 се включиха Васил Бачев, Обрад Томич и Антъни Гуджино. С 10 завърши Йере Вучица.

В следващия кръг на 24 март „сините“ гостуват в негостоприемната зала „Диана“ на намиращия се във възход отбор на Ямбол. Академик Пловдив пък е гост на 27 март на Берое. И двата двубоя ще бъдат излъчени пряко в ефира на MaxSport2.