Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Академик измъкна победа с продължение в Плевен

Академик измъкна победа с продължение в ПлевенАкадемик Пловдив записа поредна драматична победа с продължение в НБЛ. Пловдивчани се справиха с негостоприемния тим на Спартак Плевен с 93:92.

В истинска драма се превърна последната минута на редовното време. Николай Маринов почти сам прати мача в продължение, след като първо вкара тройка за 73:74, а след това бе точен от линията за наказателен удар за 75:75.

Драмата се запази и до края на овъртайма, когато в самия край Николай Титков стреля точно от линията за 93:89, но Радослав Кочев върна тройка за крайния резултат, а опитът на Николай Маринов от дистанция със сирената не беше успешен. Проблем за домакините се оказа и отсъствието от терена на Любен Пасков и Тодоров, които по-рано направиха по пет лични нарушения. По-късно ги последваха и Димитър Маринчешки и Горан Остоич.

В този мач отборът от Плевен бе без Мартин Маринов, докато извън състава на Йордан Янков остана Николай Николов.

Победата бе седма за Академик Пловдив от 15 срещи, като тимът продължава битката за четвъртото място в класирането, а в следващия кръг приема Балкан. Спартак пък вече е с баланс 3-11, като му предстои гостуване на Ямбол.

Йере Вучица бе най-резултатен за победителите с 25 точки и 14 борби, 17 добави Николай Титков, а 16 -  новото попълнение в редиците на пловдивчани Джахий Карсън. Антъни Гуджино се включи с 11 точки.

За домакините с 25 точки се отличи Николай Маринов, 22 добави Цветослав Острев, а 15 – Димитър Маричнешки. 13 точки добави Радослав Кочев. Маринов и Острев реализираха по пет тройки в мача.