Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Берое взе важно дерби срещу Балкан

Берое взе важно дерби срещу БалканБерое записа много важна победа у дома в НБЛ. Старозагорци победиха с 94:90.

Мачът бе интересен и драматичен до края, като домакините започнаха силно двубоя и доминираха на терена, а късният щурм за обрат на Балкан се оказа недостатъчен. Драмата обаче се запази до края, като разликата бе свалена буквално в последните минути и гостите имаха шанс за пълен обрат до последните секунди.

В състава на Берое за този мач се завърна Седариан Рейнс. Джеймс Гавин изигра много силен мач и наниза 30 точки за успеха, като записа и 6 грешки. С 19 се отличи националът Николай Стоянов, като той хвана и 7 борби. 12 точки записа Дерик Джийн, а Брейди Роуз – 11.

За гостите от Балкан Давонта Джордан завърши с 18 точки, 18 записа и Дарко Балабан, 15 плюс 10 борби – капитанът Димитър Димитров, а 10 – Божидар Аврамов. На асистенция от дабъл дабъл бе Сияни Чеймбърс – 13 точки и 9 завършващи подавания.

Това бе шеста победа за Берое, като тимът има и пет поражения до моменти. В следващия кръг старозагорци са гости на Академик Пловдив.

Поражението е четвърто за Балкан за сезона. В следващия си мач „зелените“ посрещат Черно море Тича, но преди това имат почивка.