Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Ямбол – Рилски спортист – кой какво каза

Ямбол – Рилски спортист – кой какво казаЛюдмил Хаджисотиров, старши-треньор на Рилски спортист:

“Труден мач за нас от психологическа гледна точка, защото двамата им плеймейкъри Дарин Иванов и Ерик МакГил отсъстваха и налице беше класическо подценяване от наша страна. В същото време Ямбол игра много мотивирано и освободено. В такива ситуации, когато се разиграят, те започват да вкарват стрелби, както при Андрей Иванов, при който виждаме 3 от 4 от тройката през първото полувреме. Уили Атуд беше пък 2 от 4 , тоест високите им играчи ни вкараха пет тройки. Не бяхме максимално концентрирани и играхме меко в защита, имахме само три отборни фала през първото полувреме. Абсолютно заслужено ни водиха на полувремето. След почивката, основно с много агресия в защита и тотално печелене на борбата, се стигна до обрат. Така че поздравявам Ямбол за добрия мач, за доброто първо полувреме. Същевременно е важно, че  все пак си тръгваме с победа. Проявихме характер след почивката и се радвам, че всички се запазихме здрави.”

Деян Карамфилов, Рилски спортист:

“Започнахме някак неагресивно в защита и позволихме на противника да се разиграе и да вкара доста шутове от тройката през първото полувреме. Радвам се, че през второто успяхме да засилим защитата и съставът на Ямбол отбеляза по-малко от 30 точки за едно полувреме. Към това се стремим във всеки мач. Показахме характер и записахме нова победа като гости, при това в трудната за игра зала „Диана.”

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол:

“Смятам, че отново изиграхме нелошо първо полувреме срещу един добър отбор. Изпуснахме един много деликатен психологически момент, в който можехме да поведем с голяма разлика и да поставим наистина отбора на Самоков под напрежение. За съжаление, пропуснахме възможността. Оттам нататък, след една много дълга серия от 14:0, след наши грешки и лоши решения, нещата се обърнаха. Надявах се това да се случи по-късно в мача, исках да стоим близо до края и да се опитаме да изненадаме отбора на Самоков, който наистина е добър, играе добре и с лекота. Поздравявам отново своите момчета за тези минути, в които сме концентрирани, в които се борим и играем равностойно дори и с най-добрите. Продължаваме нашата работа, продължаваме с мачовете, които ни предстоят, този вече е в миналото. Не мога да бъда доволен след загуба, но в крайна сметка виждам и много хубави неща, които тренираме и се случват по време на мач, което е най-важното.”

Евгени Василев, Ямбол:

“Играхме добре до третата част. След това вероятно умората ни оказа влияние. Допуснахме много грешки, противникът ни натисна и така се стигна до крайния резултат.”