Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Черноморец взе „морското“ дерби

Черноморец взе „морското“ дерби Черноморец спечели „морското“ дерби на 12 кръг в НБЛ, като победи Черно море Тича в своята зала „Бойчо Брънзов“ със 79:67.

„Акулите“ доминираха през първото полувреме и си осигуриха удобен аванс, който въпреки финалния щурм на „моряците“ в края, се оказа достатъчен за успеха. Така тимът, воден от Васил Евтимов, взе реванш за поражението от същия съперник във втори кръг на първенството.

Това е четвърти успех за бургазлии този сезон, като сложи край на серията от три поредни поражения. Загубата пък е седма поред за Черно море Тича.

В следващия двубой Черно море приема Спартак Плевен, а Черноморец ще излезе срещу лидера Рилски спортист като гост.

Американските попълнения на Черноморец Марвин Смит и Уендъл Луис бяха най-полезни за успеха. Те реализираха по 19 точки. Смит записа и 15 борби, като 5 от тях – в атака. Луис добави 12 овладени топки. 18 точки наниза националът Евгени Хаджирусев, а с 16 точки се отличи Дианте Болдуин.

По 13 точки за варненци нанизаха Веселин Георгиев и Цветомир Куртев. 11 добави Александър Стойков, а 10 – Мартин Коцев.