Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Силно второ полувреме донесе победата на Берое в Плевен

Равностойно начало и силно второ полувреме за гостите реши мача от Първи кръг в НБЛ между Спартак Плевен и Берое. В зала „Балканстрой“ тимът, воден от Любомир Минчев, спечели с 87:48, след като вкара 45 точки след почивката срещу 28 за домакините.

Двубоя за Берое пропуснаха Павел Маринов и Седариан Рейнс.

По 19 точки за успеха вкараха Николай Стоянов и американецът Брейди Роуз. С дабъл-дабъл се отличи друг национал – Станислав Ваклинов – 15 точки и 10 борби. Ракуан Мичел добави 14 точки и 6 асистенции за победителите.

Братята Маринови – Мартин и Николай, бяха най-силни за плевенчани. Мартин вкара 21 точки, като реализира 6 от 7-те си опита за 3 точки. Николай добави 13 точки. Димитър Маринчешки се включи с 12 точки.