А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец Бургас  МъжеЯмбол

Спартак победи Черноморец с мач с почти 200 точки

7-ми кръг се оказа най-завързаният до момента за сезона в НБЛ. В много завързан мач Спратак надви в Плевен Черноморец с 96:91, като това бе най-голямата разлик за деня в кръга.

Победата бе втора за плевенчани за сезона и дойде в самия край.

Двата отбора се захапаха още от самото начало, като през по-голямата част от първото полувреме преобладаваха смените на водачеството. В края му Спартак все пак излезе напред чрез Константин Коев и Мартин Маринов за 44:38. Макар че бургазлии се доближиха на 2 точки, домакините отново дръпнаха със 70:62 след 30 минути. През последната четвърт чрез Блейк Рейнолдс, Миленко Велкович и Джамал Кинг Черноморец стигна до 89:90. Дуото Николай и Мартин Маринови с шест успешни наказателни удара донесе успеха на Спартак, оформяйки крайното 96:91.

Всички титуляри на домакините записаха двуцифрен актив, като с по 19 точки приключиха Мартин и Николай Маринови, а нов дабъл-дабъл отчете Димитър Маринчешки със 16 точки и 11 борби. Николай Маринов бе почти перфектен в стрелбата си, като пропусна само 2 от шутовете си, а добави и 7 асистенции. 17 точки вкара Константин Коев, който наниза 5 тройки.

Джамал Кинг с 26 и 8 асистенции и Миленко Велкович с 21 точки и 18 борби бяха в основата на играта на Черноморец. Блейк Рейнолдс добави 16 точки и 8 борби.

На 23 ноември Спартак Плевен ще гостува на Академик София, а два дни по-късно Черноморец ще гостува на Черно море Тича.