А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец Бургас  МъжеЯмбол

А1 Академик София спечели дербито на младоците в НБЛ

А1 Академик София спечели дербито на младоците в НБЛ, след като надви у дома драматично  Черно море Тича с 92:89.

Двата тима показаха сериозна резултатност още в първите 10 минути, като частта завърши при 30:28. 23 от 28-те точки в тази част за варненци вкараха Мартин Стефанов и Симеон Илиев. Високата резултатност и близката разлика се запази и до почивката, а и след това, като в последния период отборите влязоха при 75:72. Накрая домакините се оказаха по-съсредоточени и удържаха победата.

22 точки и 7 борби за победата отчете Цветомир Чернокожев, Андрей Иванов добави 15 точки и 11 борби. Николай Николов добави 13 точки, а с 10 завърши капитанът Николай Грозев.

22 точки реализира Мартин Стефанов за Черно море, 21 точки и 10 борби записа Симеон Илиев, а  Николай Георгиев вкара 16. Коча Йовович завърщи с дабъл-дабъл - 13 точки и 11 асистенции.