А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Черно море Порт Варна - с нова победа

Новият носител на Купата на България Черно море Порт Варна победи като гост Левски в София. "Моряците" се наложиха убедително с 90:78, след като водеха през по-голямата част от мача. Двубоят в „Универсиада“ бе доста оспорван, белязан от обрати, но варненци изиграха по-силно второто полувреме и спечелиха срещата. И двата отбора обаче допуснаха доста грешки, което не направи срещата много добра, а в залата така или иначе имаше изключително малко зрители. Това е 11-та победа за тима на Драган Баич, който заема четвърто място в класирането на НБЛ, а Левски са трети с актив 12-6. В следващия кръг Черно море посреща Черноморец за морско дерби, а Левски посреща у дома Ямбол.

Станимир Маринов бе най-резултатен за победата на Черно море в София с 18 точки и 7 асистенции, а след него с 16 бе капитанът Асен Великов. Станислав Цонков отбеляза 15, а Милош Коматина реализира 13. Милян Пупович завърши с 10 точки.

За Левски капитанът Павел Иваное бе най-резултатен с 26 точки, а по 14 добавиха Алекс Симеонов и Стоян Гюроски. Димитър Ангелов записа 13 и 6 борби.