А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Балкан започна с победа при новия треньор

Новият наставник на Балкан Влада Вукойчич дебютира с победа в 19 кръг на НБЛ, а тимът му спечели 13-та победа в първенството. Тимът от Ботевград започна с успех подновяването на шампионата, като се наложи убедително над Спартак Плевен с 89:61. Мачът започна оспорвано, но само до средата на първата част, а след нея Балкан наложи тотално превъзходство на терена. Гостите доминираха убедително през целия двубой като през първите три части не допусна съперника им да вкара повече от 14 точки. Домакините от Спартак спечелиха едва последната част. Така до момента Балкан е на второ място в класирането на НБЛ с актив 13-4, а плевенчани остават без нито един успех.  В следващия кръг на 7-ми март Балкан гостува на съседа си от Правец - Лукойл Академик, а Спартак Плевен посреща у дома Рилски спортист.

Вукота Павич направи силен мач за Балкан като завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби, а 18 добави капитанът Павел Маринов. Иван Лилов и Педжа Стаменкович реализираха по 11, а 10 и 8 борби записа Николай Върбанов. От тима отсъстваше Ненад Шулович, а в игра се за завърна центърът Милан Милованович, който отсъстваше дълго време заради контузия.

За Спартак Плевен Васил Бачев бе най-резултатен с 11 точки и единствен с двуцифрен актив за своя отбор.

“Мина малко време откакто поех отбора. Изпробвахме няколко нови неща и играчите се постараха срещу Спартак. Поздравявам ги за желанието. Съперникът ни накара да положи усилия, за да стигнем до победата. Надявам се, че в бъдеще ще подобряваме още играта”, коментира Вукойчич.

“Не успяхме да се противопоставим на Балкан. За пореден път допускаме да ви поведат и след това трудно можем да се върнем в двубоя. Коментирали сме това не един път. Всеки се опитвам да вкара, но прави и грешки, които водят до лесни точки за съперника. Трябва да променим това, ако искаме да продължим да се развиваме”, каза Илия Станков.