Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Теодора Динева изведе Рилски спортист до успех

Женският Рилски спортист прекъсна лошата си серия от пет поредни загуби в първенството, след като се наложи със 78:69 над Берое Стара Загора като домакин. Отборите се срещнаха в зала „Арена Самоков” в мач от 21-вия кръг на редовния сезон, а след много силна трета част и страхотно представяне на Теодора Динева самоковки стигнаха до успеха. Те имат актив 6-17 и ще завършат на шесто място в редовния сезон, а старозагорки ще бъдат последни, като до момента имат 3 победи и 20 загуби. В последния кръг идната сряда Рилски спортист гостува на Нефтохимик 2010, а Берое Стара Загора посреща Монтана 2003.

18-годишната Теодора Динева изигра страхотен мач и завърши с 26 точки (5/6 от тройката и 5/9 за две точки) и добави 9 борби. Наталия Топалова добави 21 точки и 11 борби, а с 13 плюс по 6 борби и асистенции завърши Ива Терзиева.

За гостите 17 точки отбеляза Валерия Каст, 16 добави Ивелина Вранчева, а с 12 и 9 борби се отчете Зорница Найденова.

"Слаб мач за нашия отбор.  Започнахме добре, имахме шанс да се откъснем в резултата първото полувреме, но ни спря добрият процент за 3 точки на Рилски Спортист.  Теодора Динева вкара 20 точки за първото полувреме 4/5 от тройката и това подейства на психиката на моите момичета.  По принцип нашият отбор вкарат ли му толкова лесни стрелби имаме склонност да се предаваме. Работим по този въпрос, но не се получава винаги. След полувремето натежа и малко умора.  Не си обеснявам защо не се получи този мач, може би и вината е в мен.  Изпуснахме шанс днес да победим, особено когато и за Рилски не игра освен техен играч – Стефка Митева", коментира треньорът на Берое Тодор Цветанов.

"Доволен съм! Целият мач бе изигран добре, успяха да се справят с високите играчи на противника без Митева. Радва ме факта, че всички момичета играха добре. Не мога да бъда недоволен, но имаше определени грешки при нас, но това си е част от играта.  Това може би е един от хубавите мачове на всичките ми момичета включително и високите! В последните минути отбора ни изигра тактически правилно ситуациите с което запазихме разликата. Най важното е, че играхме много резонно в защита!  Що годе успяха да спрат силната центърка на Берое и другите им, които вкарват точки", коментира Иван Лепичев.