Лукойл Академик загуби гостуването си на Химки

Лукойл Академик претърпя тежка загуба като гост на Химки с 55:83. Баскетболистите на Димитрис Галанис започнаха сковано и изиграха слабо първо полувреме, последвано от стабилна трета част, но в края руският тим наложи опита и класата си и направи разликата категорична. Така серията от две поредни победи на Лукойл Академик в Еврокъп бе прекъсната и тимът има актив 2-5 в група Е. Химки продължава еднолично да е на върха на класирането с 6-1. В следващия кръг Лукойл Академик посреща Пънар Каршъяка в „Арена Армеец”, а Химки ще бъде домакин на Апоел Мигдал.
За българския тим най-резултатен с 19 точки бе Аландо Тъкър, който хвана и 5 борби, а 9 добави Девин Уайт.
За Химки Пол Дейвис регистрира 20 точки и 7 борби, а 16 плюс 8 асистенции добави Петери Копонен.