А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Балкан за първи път бие у дома

Балкан записа първата си домакинска победа за новия сезон в TESY НБЛ. В мач от 6-ия кръг на шампионата залените приеха Спартак Плевен в Ботевград и спечелиха  с 83:74. Така "зелените" вече са с 3 успеха и 2 поражения, докато плевенчани са с баланс 2-3. В следдващия кръг Балкан гостува на шампиона Лукойл Академик, а спартаклии приемат Левски.
Ноа Далман завърши със сериозен дабъл дабъл от 21 точки и 18 борби за ботевградчани, а Иван Лилов вкара 17 точки.
За гостите Веселин Георгиев имаше 23 точки и 6 борби, а с 16 точки приключи Алвин Етилопи.

"Изиграхме две различни полувремена. През първото отборът игра така, както исках, а вероятно и всички фенове. След почивката, обаче, определено имаше отпускане, действахме лошо в защита, а в нападение спря да ни върви стрелбата. Съперниците намалиха разликата, която не бе комфортна за нас, но не се стигна до опасно доближаване. Винаги искам отборът ни, независимо дали печели или губи, да играе със стил. Половината от този мач не бе така", коментира наставникът на Балкан Александър Тодоров.

"Проспахме изцяло първите две части. В третата и четвъртата заиграхме значително по-добре в защита и резултатът бе налице - Балкан ни вкара само 26 точки. Пропуснахме и цели 11 наказателни удара, а загубихме с девет точки.
Според мен се получи добър мач и смятам,  играта и на двата отбора като цяло се хареса на публиката", каза пък Цветан Антов.

Балкан записа първата си домакинска победа за новия сезон в Теси НБЛ. В мач от 6-ия кръг на шампионата тимът прие Спартак Плевен в Ботевград и спечели с резултат 83-74. Така "зелените" вече са с 3 успеха и 2 поражения, докато плевенчани са с баланс 2-3. В следдващия кръг Балкан гостува на шампиона Лукойл Академик, а спартаклии приемат Левски.

След първата част ботевградчани дръпнаха със 7 точки, а малко след началото на втората след добра серия разликата стана още по-голяма. Резултатът малко след старта й беше 30-23, а по средата вече бе 44-29. В последните две минути и половина пък балканци завършиха със серия от 11-2 и след аванс от 21 точки на практика си осигуриха успеха още до почивката. След паузата плевенчани намалиха изоставането си, но така и не успяха да се доближат сериозно.

Реално разликата между двата тима дойде при стрелбата за 2 точки. Домакините успяха в 24 опита от 47, а гостите бяха 18 от 34. Отделно плевенчани пропусна 11 наказателни удара от 28 опита и това им струваше доста.