А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Моряците ужилиха Левски

Черно море Порт Варна спечели четвъртата си поредна победа в ТЕСИ НБЛ. Пред своя публика в пълната зала "Христо Борисов" варненци приеха Левски и победиха с категоричното 84:68. Домакините започнаха отлично двубоя още от първите му минути и до края контролираха нещата без да позволяват на левскарите да ги доближат нито за момент. Така черноморци вече са с баланс 4-1, а Левски е с 3-1, като това бе първо поражение за "сините" в първенството. Следващата седмица варненци гостуват на Рилски спортист в Самоков, а Левски приема Ямбол.
Най-резултатен за домакините стана Милян Пупович с 33 точки, а той добави и 9 борби, като бе абсолютно неудържим за защитата на гостите. Станислав Цонков също се включи добре и вкара 14 точки, а с 9 и 6 борби се отчете Джоржде Тресач.
За гостите единствен на някакво ниво бе Джумейн Джоунс с 28 точки и 11 борби.  Лайънъл Чалмърс бе много слаб и завърши само с две тройки в края, като записа и 6 асистенции, а по 8 точки вкараха Павел Иванов и Николай Върбанов.

„Добра победа, олицетворение на труда на момчетата. Работиха здраво, готвиха се цяла седмица и имаме добър резултат. От първата минута имахме контрол над мача. Навсякъде пише, че защитата е по-важна от атаката. Може би и ние сме имали малко повече късмет днес, а и залата беше пълна. Публиката днес бе невероятна”, каза след мача треньорът на варненци Денислав Коцев.
„Изиграхме много слаба първа четвърт, която окрили домакините. Отборът на Черно море заслужава да бъде поздравен, те ни превъзхождаха. Имаше моментни проблясъци, като към края докарахме разликата до 7 точки. Ако трябва да бъдем честни от показаното на терена всичко различно от победа за Варна нямаше да бъде коректно.Страхотна енергия и настроение в отбора на Варна. Добра първа част, която им даде самочувствие. Ние не очаквахме, че ще бъде лесно. Първата част бе решителна. Отборът на Варна играе със самочувствие, добре окомплектовани са, добра сплав. За нас голям шамар е начинът, по който загубихме”, добави колегата му в Левски Константин Папазов.