А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Галанис дебютира с разгром начело на Лукойл Академик

Пред погледа на президента на клуба Валентин Златев, спортния директор Сашо Везенков и бившия капитан Тодор Стойков, новият старши-треньор на Лукойл Академик Димитрис Галанис дебютира с разгромна победа над Черноморец със 100:54 в Правец. Гръцкият специалист води мача с лист с начертани комбинации в ръка, тъй като проведе една-единствена тренировка с шампионите преди двубоя.
Участие в срещата не взе Девин Уайт, който изкълчи глезен на тренировката в петък и ръководството предпочете да го запази за изключително важното домакинство на израелския Апоел Ерусалим в сряда от 18,00 часа в "Арена Армеец". Американецът не бе в групата за мача, но през цялото време подкрепяше съотборниците си от пейката с резервите.
Страхотно шоу за зрителите направиха младоците Крис Минков и Николай Грозев, които вдигнаха трибуните със серия зрелищни изпълнения в последната четвърт. Минков се появи за първи път в игра след прекарано вирусно заболяване и завърши с 9 точки и 4/6 в стрелбата. Грозев стъпи на паркета 4 минути преди сирената, но феновете от родния му град моментално се оживиха. Още с първото докосване на топката той проби и вкара кош, а в следващата атака реализира тройка след асистенция на Божидар Аврамов. Миг преди сирената Грозев хвърли пас към Минков за забивка але-юп, която се превърна и в най-красивото изпълнение в мача.
Силен по традиция бе американецът Аландо Тъкър с 16 точки и куп изпълнения в стил НБА, който Тъкър донесе със себе си в България. С 16 още през първото полувреме се отличи и хърватинът Юре Лалич. С 15 като резерва изпъкна националът Александър Янев.

За Черноморец 16 отбеляза Новак Попович, а с 13 и 7 борби се отчете Любен Пасков.