Академик ПловдивБалканБероеЛевски Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасШуменЯмбол

Хасково 2012 тръгна с победа в НБЛ

Хасково 2012 тръгна с победа през новия сезон в женската НБЛ. В първия кръг тимът бе домакин на Рилски спортист и се поизмъчи преди да стигне до успех със 79:67. Гостите от Самоков водеха след първото полувреме, но силна трета част на Хасково се оказа решаваща за триумфа. В следващия кръг хасковлийки гостуват на Монтана 2003, а Рилецо приема Левски в Самоков.
Най-резултатна за победителките стана Катя Кордова с 25 точки, а Биджъне Рийвс се отчете с 23 и 5 асистенции.
За гостите от Самоков Наталия Топалова завърши с 23 точки, а 17-годишната Теодора Динева вкара 13.

Домакините регистрираха много слаб процент на стрелба през първите две части и отбелязаха само 29 точки в актива си срещу 35 от страна на гостенките. Агресивната защита на домакините от Хасково беше основното им оръжие и подобрявайки резултатността си, доминираха през третата и четвъртата част, независимо, че Рилски спортист дишаше във врата им през цялото време. Все пак Хасково 2012 удържа победата с резултат 79:67.