Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Рилски спортист върна една победа във финала

Рилски спортист върна една победа във финалаРилски спортист намали изоставането си във финалната серия на НБЛ, след като спечели първото си гостуване в София с 94:89.

Двата отбора отново предложиха страхотна интрига и качествен баскетбол на феновете в залата и пред екраните на Макс Спорт 2.

Двубоят започна по-добре за гостите, но до края на първата четвърт „сините“ успяха да навкасат. Играчите на Константин Папазов запазиха инерцията си и след отлични изяви на Данило Тасич успяха да натрупат 8 точки аванс, които обаче до края на полувремето бяха стопени на 4.

Самоковци излязоха много мобилизирани след почивката и бързо стопиха изоставането си, като до края на частта продължиха да вкарват и спечелиха частта с 31:15. Резултатът в тази част като че ли предреши изхода на мача, макар домакините да не се отказаха до края.

Брендън Браун и Николас Карвачо бяха лидерите за Рилски спортист в този мач. Чилийският център наниза 22 точки за 34 минути на терена, като добави и 15 борби за коефициент 32. Браун наниза 21 точки и направи 4 асистенции. Със 17 точки се включи Павлин Иванов. 14 вкара Трей Портър, като той бе единственият играч с принос от пейката, освен Тихомир Желев, вкарал една тройка. С 10 точки се включи Алекс Симеонов.

За Левски Лукойл Тасич и Тайрън Бразелтън бяха на ниво. Те вкараха по 19 точки, като американецът направи и 7 асистенции. С 14 точки се отличи Кийт Бенсън, а по 10 вкараха капитанът Чавдар Костов и Венцислав Петков.

Следващият двубой от серията е на 26 май отново в зала „Универсиада“ и отново ще бъде в ефира на Макс Спорт 2. На 29 май серията ще се върне в Самоков за мач номер 5.