Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Балкан не показа милост у дома срещу Черно море Тича

Балкан не показа милост у дома срещу Черно море ТичаБалкан не показа капка милост срещу младия състав на Черно море Тича и спечели домакинството си от 14 кръг на НБЛ със 113:41. „Моряците“ успяха да вкарат само 14 точки през второто полувреме в „Арена Ботевград“, колкото вкараха в първата четвърт. Галин Стоянов можеше да разчита на група от 10 играчи, като единствените играчи на възраст над 20 години бяха Пламен Алексиев, Александър Милов и Мартин Коцев. Заради различни травми извън групата за варненския тим бяха Георги Боянов, Лъчезар Димитров, Веселин Георгиев, Мартин Стефанов и Цветомир Куртев, а в хода на мача се контузи и Алексиев

С този успех Балкан остава на третото място с актив от 8 победи и 4 поражения. В събота тимът гостува на Рилски спортист в последния мач на двата тима преди ФИБА Къп. Двубоят ще бъде излъчен пряко в ефира на MaxSport2. Черно море Тича вече е с баланс 2-11, а в следващия кръг почива.

Сияни Чеймбърс бе най-резултатен за победителите с 18 точки, като добави и 10 асистенции. С по 15 точки се отличиха Дарко Балабан (10 борби) и Тауан Аджии (12 борби). По 14 вкараха Давонтей Джордан и Николай Грозев.

За варненци 14 точки вкара Александър Милов, а с 10 и 7 борби се отличи Мартин Йорданов.