Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Берое издържа само една четвърт срещу вдъхновен Левски Лукойл

Берое издържа само една четвърт срещу вдъхновен Левски ЛукойлБерое не успя да окаже особена съпротива в три четвърти от времетраенето на мача при гостуването си в София на Левски Лукойл. След равностойно начало „сините“ взеха инициативата в своята зала и  доминираха напълно срещу своя съперник за осмата си победа за сезона - със  100:66. Така столичани за четвърти път този сезон вкараха гросмайсторските 100 или повече точки и нанесоха най-изразителното поражение на своя съперник през настоящия сезон.

За "сините" успехът е осми от началото на сезон 2020/2021, което им отрежда второ място във временното класиране, веднага след лидера Рилски спортист (9 победи и само 1 загуба). Берое пък се препъна за пети път от есента насам в родния шампионат и се намира на пето място в таблицата, с показатели 5-5. Толкова има и Академик, но пловдивчани имат предимството в директния сблъсък със старозагорци.

"Сините" изиграха един от най-силните си мачове за сезона, като записаха 32 асистенции и само 7 грешки.

Венцислав Петков остана само на точка от личния си реализаторски рекорд този сезон от 25 точки срещу Академик Пловдив през октомври и се прибра в съблекалнята с 24 (с това се превръща в златната резерва на тима, защото резервите на тима имат общо 28 точки в мача - б.а.) срещу Берое. Данило Тасич наниза 22 точки и овладя 7 борби, Райън Райт се отчете със 17 точки, а Христо Захариев записа дабъл-дабъл от 13 точки и 10 асистенции. Чавдар Костов добави 11 точки.

Седериън Райнс и Костадин Лазаров пропуснаха двубоя за Берое. В скъсената ротация на гостите с 15 точки завърши Николай Стоянов, а с 11 – Дерик Джийн.

В седващия кръг Берое има нов тежък мач – у дома срещу набиращия скорост Балкан, а Левски Лукойл ще гостува на Академик в Пловдив в мач, който може да бъде гледан пряко в ефира на MaxSport2 на 11 януари.