Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Черноморец – Балкан – кой какво каза

Черноморец – Балкан – кой какво казаДимитър Димитров, Балкан:

„Днес показахме нашето лице. В нападение играхме доста бързо и атрактивно. Направихме добра двуцифрена разлика, като въпреки нея, мачът беше доста интересен и интензивен. Поздравявам отбора на Бургас за добрата игра. Пристигнахме и взехме това, за което бяхме дошли.

Докато в първия мач имахме проблеми с контузени и болни, и с липса на тренировъчен процес, Черноморец показа добър баскетбол и тогава заслужено победи.“

Йовица Арсич, старши-треньор на Балкан:

„Очаквах още по-трудно начало за нас в срещата, защото Черноморец изигра няколко добри мача този сезон. Така че не сме ги подценили, проста трябваше време да покажем какво можем. Те имат и малко съкратена ротация. Също така Марвин Смит не игра и това улесни малко нашата работа.

Не мога да кажа, че съм много доволен от играта ни в защита, защото имахме някакви спадове, които за мен са недопустими. Не бяхме достатъчно фокусирани. Прекалено много точки ни вкараха, защото ние не си свършихме работата. В нападение се справихме, имаме достатъчно състезатели, за да намерим начин да вкарваме точки.

Поздравявам отбора на Бургас - играха добър баскетбол, мъжки.

Голяма част от мача играта беше и по-качествена в сравнение с предишните един-два месеца.

Радвам се, че напредваме всички. Надявам се до пролетта всички да показваме по-добър баскетбол, да има мачове и състезателите да са здрави.“

Васил Евтимов, старши-треньор на Черноморец:

„Мисля че се получи интересен двубой. Най-вече второто полувреме, защото мачът е равен, тогава играхме равностойно. Но пет минути преди края в моя отбор имаше само четирима души, които бяха отбелязали, може би 43:2 т. е пейката на Балкан срещу нашата. В Плевен беше по същия начин. Трябва да намеря начин, момчетата, които влизат от пейката, да помогнат на отбора. На този етап нещата не се получават.

Започнахме много добре срещата. Това е втори мач, в който започваме добре, първият беше с Ямбол. Проблемът беше, че през първото полувреме много лесно им давахме кошове. Надбягаха ни и просто никой не спираше топката. Работим го всеки ден на тренировка, явно трябва да продължаваме да го правим още повече.

Поздравявам Балкан, защото дойдоха да вземат реванш, знаех, че ще бъдат подготвени за този мач.

Нашият сезон ще започне от другата седмица. Неприятна загуба, искахме да спечелим мача, но не се получи. В Балкан се видя, че няма техен играч, който да играе над 28 минути. Имат повече играчи. От тяхната пейка влизаха с енергия и това им помага да бъдат по-агресивни. Имаха 4-или 5 грешки, ние имаме 20 и разликата е там. Борбата под коша я спечелихме, но загубихме топката. Казах на момчетата, че ако искаме да спечелим срещу Балкан, не може да изгубим топката повече от десет пъти, ние я загубихме цели двайсет

Имахме контузен играч – Марвин Смит, който срещу Черно море Варна ще може да играе.

Трябва да се опитаме нашата резервна скамейка да има по-голям принос към успехите на Черноморец.“

Константин Коев, Черноморец:

„В течение на мача се видя ротацията на Балкан, все пак са шампиони в последните две години, имат и амбиции за тази година. По-дългата резервна скамейка, според мен, оказа влияние. Въртяха отбора си, влизаха свежи момчета, които поддържаха едно постоянно ниво, което ние не можахме да направим през целия мач. Заслужено победиха и ги поздравявам за успеха.“