Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Черно море Тича удържа устрема на Черноморец

Черно море Тича удържа устрема на ЧерноморецЧерно море Тича удържа устрема на Черноморец. „Моряците“ нанесоха втора загуба на бургазлии за сезона, като ги победиха много трудно в интересен и драматичен мач у дома с 85:82. За Варненци това е първа победа, като те също имат две загуби до момента в НБЛ.

„Моряците“ бяха без старши треньора си Галин Стоянов, който е под карантина, и бяха водени от Даниел Клечков. В групата за мача не беше Михаил Молдов, който има контузия на ръката.

Първата част на двубоя бе равностойна. След добро начало на домакините, които поведоха с 9:4, гостите успяха да изравнят при 9:9. Последва размяна на водачеството и ново равенство при 15:15. Около минута и половина преди края домакините дръпнаха с 4 точки при 20:16, но допуснаха с тройка и кош на Евгени Хаджирусев и кош на Борис Войков в самия край на частта Черноморец да обърне резултата и да спечели  първата четвърт с 23:21.

И през втората част равностойната игра продължи. След три равенства, последното при 31:31, Черно море Тича успя да вкара 6 поредни точки и поведе с 37:31. Черноморец на два пъти успя да намали пасива си до само точка, но на полувремето резултатът бе 43:41 за Черно море Тича.

След почивката и двата отбора допускаха доста грешки. Домакините успяха да поведат с 5 точки при 48:43, но гостите успяха да обърнат резултата в своя полза при 52:51. Последва силна серия на Черно море Тича, като отборът вкара 11 срещу само 4 точки за Черноморец и варненци поведоха с 61:56. Гостите изравниха при 61:61, а капитанът на отбора Константин Коев вкара тройка със сирената и Черноморец имаше аванс от 2 точки 64:62 преди последната част. През последната четвърт в играта и на двата отбора имаше много брак и те допускаха много грешки. Домакините изравниха резултата при 67:67, след което поведоха. Черноморец успя да изравни 4 минути преди края при 72:72. Гостите успяха да поведат с три точки, но с тройка на Веселин Георгиев Черно море изравни при 80:80 37 секунди преди края. Гостите отново поведоха с 2 точки, но с тройка на Лъчезар Димитров и два коша на Пламен Алексиев от наказателни удари домакините успяха да обърнат резултата и да запишат първия си успех.

Александър Янев бе над всички на терена с 29 точки и 11 борби. Веселин Георгиев се отличи със 17 точки за победителите, а 13 добави капитанът Пламен Алексиев.

Дианте Болдуин вкара 17 точки и добави 9 борби и 7 асистенции за Черноморец. Четири тройки и общо 17 точки реализира Константин Коев. С 16 се отличи Евгени Хаджирусев, а Марвин Смит вкара 14.