А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Отлична последна част донесе победа на А1 Академик София в Плевен

А1 Академик София записа много важна победа при гостуването си в Плевен на Спартак. „Студентите“ взеха инфарктна победа с 87:86, след като губеха в началото на последната четвърт с двуцифрена разлика. Гостите обаче вкараха цели 30 точки в последната част, срещу 19 за домакините, които им осигуриха успеха.

Това е седми успех за момчетата, водени от Георги Давидов, като те имат и 10 поражения. Плевенчани остават с 3 успеха и 14 загуби.

След няколко смени на водачеството, Спартак поведе с 26:20 чрез Денислав Вутев, Димитър Маринчешки и Константин Коев. През втората част домакините дръпнаха с 15 точки, но Академик намали до 41:47 чрез Александър Милов и Николай Грозев.

След паузата гостите заздравиха защитата и чрез Николай Николов обърнаха до 55:54. Спартак отговори и чрез Мартин Маринов си върнаха водачеството за 67:57. През последната четвърт Академик не се отказа, като стигна до нов обрат за 81:79. Мартин Маринов бе точен за 81:81, но и получи техническо за претенции за неотсъдено нарушение плюс такова на пейката на Спартак.

Нервите се настаниха в залата, като двубоят бе прекъснат за кратко заради мокър терен. След подновяването на играта няколко успешни наказателни удара дадоха на Академик аванс от 5 точки. Мартин Маринов не трепна зад дъгата за 84:86. От другата страна Александър Милов бе точен от фаул линията веднъж за 87:84. Кош на Константин Коев със сирената оформи крайното 86:87.

6 тройки и общо 31 точки за успеха наниза Александър Милов, който във втори мач поред показа, че се намира в отлична форма. Той добави към актива си и 9 борби и 5 асистенции.  С 19 точки се отличи Николай Николов, а Лъчезар Димитров завърши с 10 точки.

Димитър Маринчешки завърши с 32 точки, като игра без смяна цял мач. С 19 се отличи Мартин Маринов, който добави и 9 борби и 6 асистенции. По 16 вкараха Константин Коев и Денислав Вутев, като Коев добави и 10 борби. Спартак не можеше да разчита на Герасим Николов и Николай Титков.

На 1 февруари Спартак Плевен ще гостува на Балкан, а Академик София ще играе с Черноморец.