А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Рилски спортист разгроми Черноморец у дома

Рилски спортист записа разгромна победа срещу Черноморец у дома, след като победи със 115:68. Това е трета поредна победа за тима от Самоков и 8-ма от началото на сезона, като имат и 3 загуби. Черноморец остава с една победа от 11 мача.

Двубоят не предложи голяма интрига, тъй като домакините поведоха в резултата още в първата четвърт, а във втората вдигнаха актива си до 27 точки преди голямата почивка, която дойде при 59-32 в полза на Рилецо.

След почивката ситуацията на терена в зала „Арена Самоков“ не се промени особено и баскетболистите на Людмил Хаджисотиров продължиха да диктуват играта, за да спечелят мача.

Най-резултатен за победата с 21 точки беше Йонас Зохоре, който добави и 10 борби за дабъл дабъл. 16 вкара Зейвиър Джонсън, а с 15 се отчете Игор Кесар.

За Черноморец Джерард Тарин записа 20 точки, а 12 добави Блейк Рейнълдс.

В следващия кръг Рилецо гостува на Академик София, а Черноморец посреща Академик Бултекс 99.