А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Черно море Тича продължи силната серия у дома

Черно море Тича продължава да радва феновете във Варна със силни игри и домакински победи. „Моряците“ записаха пета поредна победа пред своя публика, като единственият отбор, пред който отстъпиха в ДКС, е Левски Лукойл. Днес, в последен мач от 10-ти кръг на елитния шампионат възпитаниците на Галин Стоянов взеха реванш от А1 Академик София за поражението си в първия кръг и победиха с 85:64.

След равностойно начало до почивката между двете полувремена домакините успяха да натрупат 7 точки аванс, който само увеличаваха до края на мача. След два месеца в игра за Черно море се завърна Кристиян Кръстев.

Джеймс Гавин продължава със силното си представяне и завърши със 17 точки, 5 асистенции и 4 отнети топки. 16 точки добави Мартин Стефанов. Дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби записа Симеон Илиев, а с 12 точки се отличиха още Мартин Йорданов и Коча Йовович.

За А1 Академик силен мач направи Александър Милов, завършил с 23 точки. 10 добави Николай Грозев, а Андрей Иванов записа 8 точки и 16 борби.

На 13.12 варненци имат изключително тежко гостуване на Левски Лукойл, a след това предстои и домакинство на шампион Балкан. Също толкова труден е и следващият противник на Академик А1 София – гостуване на Балкан Ботевград на 14.12.