Силно второ полувреме донесе победа на Рилски спортист в Плевен

Силно второ полувреме донесе победа на Рилски спортист в Плевен при гостуването на Спартак в мач от НБЛ. Двата отбора бяха особено резултатни, като накрая самоковци изтръгнаха победата със 109:91. Рилски спортист показа характер и навакса двуцифрена разлика през първото полувреме.

В игра за домакините се завърна Константин Коев, докато извън групата за гостите заради травма бе Евгени Хаджирусев.

Зейвиър Джонсън бе най-резултатен за победителите с 23 точки и 9 борби. Йонас Зохоре отбеляза 22 точки, с 19 точки и 11 асистенции е Брандън Браун, Златин Георгиев вкара 17 точки, 13 има Тихомир Желев.

За Спартак над всички бе Димитър Маринчешки с 21 точки, 17 има Николай Маринов, с 16 е Константин Коев, а с 12 точки и 9 асистенции се отчете Мартин Маринов.

Преди началото на срещата президентът на българската федерация по баскетбол Георги Глушков награди победители от конкурс за ветерани, провел се в Плевен. Освен това, той връчи плакет по случай 100 години баскетбол на кмета на града Георг Спартански и получи такъв от градоначалника за подкрепата си към играта.

След този двубой Спартак е с баланс 2-8, а след седмица му предстои гостуване на Академик Бултекс 99. Рилски спортист е със седем победи и три поражения, като в следващия кръг приема Черноморец.