А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Ямбол – само с българи, записа пета поредна загуба в НБЛ

Едно полувреме бе достатъчно за баскетболистите на Академик Бултекс 99 да запише петата си победа в НБЛ. Пловдивчани се наложиха с 81:66 над Ямбол, като нанесе пета поредна загуба на съперника си и го остави на дъното на класирането само с един успех до момента.

Кризата в ямболския тим се задълбочава и в този мач отборът бе без чужденците си. В групата обаче попаднаха трима играчи, родени 2003 г., като Николай Нинов записа първи минути  в лигата, като пропусна една стрелба, но направи борба и асистенция. Освен него, дебют в групата за мача имаха Георги Герганов и Андон Вачев. Тримата са сред редовните избраници на Даниел Клечков и Стойо Чолаков в състава на националния отбор на България за този набор, който следващото лято е домакин на Световното първенство за юноши до 17-годишна възраст.  Отборът бе и без контузения Дарин Иванов, а Стилиян Иванов игра със счупен нос и маска. С травма е и Петър Вукович.

Въпреки подмладения си състав ямболци оказаха сериозна съпротива на далеч по-опитния си съперник. Двата отбора бяха на практика равностойни преди почивката. След това обаче опитът и класата на пловдивчани си каза думата и те спечелиха мача.

По 17 точки за победата записаха Шакир Смит и Седрик Боуен. Гардът добави и по 7 борби и асистенции. С дабъл-дабъл от 18 точки и 12 борби се отличи Обрад Томич. 11 добави капитанът Васил Бачев.

Александър Матушев бе лидер на младия тим на домакините с 21 точки и 9 борби. С 12 се отличи Стилиян Иванов, а 11 вкара Пламен Илиев, който наниза 3 тройки в първото полувреме. 8 точки и 11 борби записа най-опитният в тима – капитанът Стоян Петков.