Балкан излезе начело в НБЛ след победа над Черноморец

Балкан излезе начело в НБЛ след победа над Черноморец в първия мач от 10-ти кръг на НБЛ. Шампионите надвиха като гост в деня на Бургас Черноморец с 88:79.

Шампионите започнаха по-концентрирано срещата, но допуснаха домакините не само да изравнят до почивката, но и да поведат с малко след третата десетка. „Зелените“ показаха класа в последните минути и отказаха съперника си след 25:14 в последния период.

Дейшон Найт бе най-резултатен за успеха с 21 точки. Крис Минков изигра пореден силен мач за Балкан, като завърши с 18 точки. Марко Радонич добави 15 точки, а с 14 се отличи капитанът на тима Димитър Димитров.

Джамаал Кинг завърши с 26 точки за бургазлии. Миленко Велкович завърши с 13 точки и 19 борби, а по 12 записаха Георги Кендеров и Блейк Рейнолдс. Дебют за Черноморец направи дошлият от G-League и Милуоки Бъкс Терин Джордж, който завърши с 5 т.