А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморецЯмбол

Балкан победи у дома Черноморец

Балкан победи у дома новака в НБЛ Черноморец в мач от I Кръг на НБЛ. Пред своя публика в "Арена Ботевград" шампионите стартираха с успех с 83:70 защитата на титлата си.

Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, което завърши при равенство 40:40. След почивката домакините бяха по-концентрирани и мотивирани и спечелиха, като разлика обаче натрупаха едва в края на мача.

Дайшон Найт бе най-резултатен за победителите с 21 точки и 5 борби. Михайло Секулович отново бе стабилен със 17 точки и 8 борби. Капитанът Димитър Димитров също бе на висота и вкара 17 точки, а 10 добави Крис Минков.

За гостите от Бургас Джамаал Кинг вкара 21 точки. Блейк Рейнолдс и Тейвън Джонс добавиха по 10 точки. Рейнолдс добави 10 борби. Истински повелител на подкошието обаче бе Миленко Величкович, който овладя 18 борби.