А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Балкан се измъкна в драма в Ботевград

Балкан се измъкна в драма в Ботевград в третия мач от финалната плейофна серия в НБЛ. Ботевградчани водеха убедително в първите три части, но за малко да позволят на Левски Лукойл да направи пълен обрат и да се върне от изоставане с 23 точки, но в крайна сметка трепериха в последните секунди и спечелиха с 81:77.

Домакините, които преди мача отбелязха 30-годишнината от титлата на Балкан през 1989 г., започнаха вдъхновено и бавно започнаха да трупат преднина. Балканци спечелиха първата част с 28:17, а втората - с 24:16.

След почивката ситуацията на терена се запази в началото на второто полувреме, но "сините" се посъбудиха в края на третата част. Щурмът на гостите започна в четвъртата част и възпитаниците на Константин Папазов изравниха. В последните секунди те бяха на прага на сензацията, след като изравниха до 76:76. Брендън Браун обаче  вкара тройка 8 секунди преди сирената, а след това реализира и два наказателни удара и блокира стрелбата на Божидар Аврамов в последната атака.

Така Балкан вече води във финалната серия с 2-1 победи и е домакин на 29 май на четвъртия двубой.

Браун беше герой на мача с 26 точки, 6 борби и 7 асистенции. С 12 точки и 10 борби се отличи Микейл Хопкинс, а националът Димитър Димитров добави 12 точки и 6 борби.

За Левски Лукойл 21 точки, 7 борби и 4 асистенции реализира Калоян Иванов. Христо Захариев бе на ниво със 17 точки и 7 борби, а Деян Иванов вкара 13 точки.