А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморецЯмбол

Рилски спортист се бори, но Левски Лукойл вече води с 2-0

Рилски спортист се бори, но не успя да спре Левски Лукойл. Шампионите поведоха с 2-0 в полуфиналната серия в НБЛ, след като спечелиха с 85:77 във втория мач в зала "Универсиада". Следващият двубой е в Самоков в неделя, 12 май. Мачът е с начален час 19:00 и ще бъде предаван по БНТ 3. Успех на "сините" ще ги прати на финал в НБЛ за защита на титлата, а Рилски спортист се нуждае от две победи на свой терен, ако иска да върне серията за решителен пети двубой в София.

Гостите от Самоков започнаха по-съсредоточено и поведоха на няколко пъти с 8 точки в първия период. След това обаче "Сините" успяха да се съвзеамт и да наваксат изоставането, а до края на полувремето равновесието на терена се запази. Домакините поведоха в 14-тата минута и до почивката успяха да установят в своя полза малък аванс. Второто полувреме също бе доста равностойно, като гостите на няколко пъти успяваха да се доближат на 4-5 точки, но в крайна сметка силите им не стигнаха за обрат.

Петима играчи на Левски Лукойл записаха 10 и повече точки. Най-много - 16 точки, 7 борби и 5 асистенции, записа Патрик Рембърт. Калоян Иванов вкара 15 и добави 8 борби. Божидар Аврамов се отчете с 14 точки, а с 13 и 10 борби се отличи Христо Захариев. Деян Иванов вкара 12 точки.

Много силен мач за самоковци изигра Златин Георгиев. Той вкара 22 точки, като добави и 5 борби и 6 асистенции, а също и 2 отнети топки. Юджийн Харис вкара 18 точки, а 15  точки, 6 борби и 6 асистенции записа Мартин Маринов.