А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Берое изравни на Балкан в драма у дома

Берое изравни полуфиналната серия на Балкан до 1-1, след като се наложи с 85:81 в драма в Стара Загора. Серията продължава в Ботевград, като мач номер 3 е в „Арена Ботевград“ в събота, 11 май.

Беройци изковаха успеха със силна втора част, която спечелиха с 24:15. Преди това, през първата резултатът бе равен – 24:24. Второто полувреме бе за гостите от Балкан, които допуснаха няколко грешки и пропуски в края, което им коства успеха.

Последната минута бе особено оспорвана, като Венцислав Петков на два пъти и веднъж Марко Мулалич пропуснаха стрелби за три точки. На другия кош Николай Стоянов веднъж и Конър Франкамп два пъти бяха точни от линията за наказателен удар и донесоха победата на домакините.

27 точки, 7 борби и 5 асистенции записа героят на Берое Конър Франкамп. Николай Стоянов допринесе с 11 точки, а по 10 записаха Джеймс Уайт и Терънс Дженингс.

За Балкан Брендън Браун записа 23 точки и добави 5 отнети топки. С 22 точки и 12 борби се отличи Микейл Хопкинс. Венцислав Петков наниза 12 точки.