А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Балкан се справи без напрежение с Ямбол у дома

Балкан завърши редовния сезон у дома с убедителна победа. В двубой от 24 кръг на НБЛ тимът на Небойша Видич надигра Ямбол с 94:70 след като водеше без проблем през целия мач. Това бе общо 15-та победа за ботевградчани, които имат и седем загуби. Ямболии са с актив 8-13. В следващия кръг на 14 април (неделя) тимът на Иван Чолаков гостува на Берое, а Балкан на Черно море Тича.

Балкан започна силно мача и още в началото поведе с 20:8 с доста бързи атаки и агресивна игра в защита. Ямбол допусна редица грешки и след като инкасира 32 точки от съперника във втория период на почивката изоставаше вече с 20 при 54:34.. Още в началото на срещата се контузи гардът на гостите Дарин Иванов и не успя да продължи срещата. Капитанът на Ямбол също не взе участие в мача. За кратко в края на третия период Ямбол свали на 13 точки като успя да спечели единствено третия период, но Балкан взе бързо нещата в свои ръце и завърши убедително срещата като зарадва зрителите с доста атрактивни забивки в последната част.

Най-резултатен за успеха на Балкан с 16 точки бе капитанът Венцислав Петков. По 12 отбелязаха ЛаМаркъс Рийд, Микейл Хопкинс (+9 борби) и Александър Гаврилович (+7 борби), а 10 точки имаше Димитър Димитров.

За Ямбол над всички с 15 точки бе гардът Айзея Уилямс, а дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби имаше центърът ЛаРон Смит. Евгени Иванов завърши с 12 точки.