А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Рилски спортист се върна на победния път след успех над А1 Академик София

Рилски спортист постигна своята 11 победа в НБЛ. Самоковци надделяха тази вечер над А1 Академик София с 95:64. След днешния сблъсък тимът на Рилски спортист е 4-ти с актив от 11-10, а "студентите" остават на 8-о място с баланс 4-18. Самоковци гостуват на Левски Лукойл в следващия 25 кръг, докато А1 Академик София почива.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров поведоха още в самото начало на двубоя и още в първата четвърт достигнаха до двуцифрен аванс. Момчетата от Академик обаче стопиха пасива си и след първите 10 мин таблото в Арена Самоков показваше 22:16. Още в началото на втората четвърт домакините вдигнаха темпото и разликата отново се покачи, а полувремето дойде при 49:32.

След почивката баскетболистите на Рилски спортист не допуснаха отпускане и разликата в мача се вдигна още повече, за да завърши двубоят с крайното 95:64.

Отличен мач за успеха на самоковци изиграха Златин ГеоргиевТони Гуджино, Малик Диме и Джейлън Дженкинс. Гуджино и Диме записаха  записаха дабъл-дабъл, като американецът вкара 16 точки и овладя 12 борби, а сенегалецът отбеляза 12 и хвана 10 отскочили топки, които гарнира с 3 чадъра. По 15 точки отбелязаха Златин Георгиев и Джейлън Дженкинс, а Юджийн Харис също бе близо до дабъл-дабъл със своите 11 точки и 8 завършващи подавания.

За гостите Андрей Иванов вкара 21, а Kостадин Лазаров приключи с 16.