А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Балкан пребори Академик Бултекс 99 в зрелищен спектакъл

Балкан
записа 11-ия си успех от началото на НБЛ. "Зелените" се наложиха трудно над Академик Бултекс 99 със 103:99 в среща от 19 кръг на НБЛ. Двете страни хвърлиха целия си арсенал от възможности и превърнаха днешната съботна вечер в поредния епизодичен спектакъл от родния ни елит. Това бе третият изключително оспорван и зрелищен двубой между двата отбора, като в предишните две срещи Балкан победи с по 1 точка разлика. В следващия 20 кръг Академик Бултекс 99 гостува на Берое, докато Балкан приема Рилски спортист у дома. Във временното класиране възпитаниците на Небойша Видич се изкачиха до 2-ро място с акти от 11-6, тъй като Берое е с мач по-малко. Тимът на Академик Бултекс 99 пък слезе на петата позиция с баланс от 8-9

Пловдивският баскетболен тим дръпна с 6 точки в началото и въпреки че позволи да бъде застигнат, успя да се откъсне със същата преднина след края на първата четвърт. В началото на втората част разликата дори набъбна на 9 точки в полза на студентите, но тогава започнаха минутите на капитана на Балкан Венцислав Петков, който направи забележитнелно представяне, отбелязвайки общо 9 тройки от 14 опита. Най-вече благодарение на него домакините успяха да стопят пасива си и последната четвърт дойде при равен резултат - 74:74. В нея играчите на Балкан продължиха да стрелят отлично от разстояние и дори успяха да дръпнат с 11 точки. С тройки на Бачев, Груев и две последователни на Трой Франклин Академик Бултекс 99 съхрани интригата до самия край, но за обрат нямаше време.

За победителите Венцислав Петков вкара 31 точки, Микейл Хопкинс записа дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби, а Павлин Иванов завърши със 17 точки.

Капитанът на пловдивския тим Васил Бачев изигра страхотен мач и бе над всички със своите 34 точки. Трой Франклин добави 20, а Питър Олисемека се отчете с 18 точки и 9 борби.