А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Рилски спортист не сбърка в Плевен

След двуседмичната пауза заради грипната епидемия, от Рилски спортист се върнаха убедителни в НБЛ. Самоковци взеха своето при визитата си на Спартак Плевен с 96:89 в зала "Балканстрой" в Плевен. Те вече имат баланс от 9-5 и са четвърти, докато плевенчани имат 6 победи и 9 поражения. На 9 февруари Спартак Плевен гостува на Академик София, а Рилски спортист ще приеме лидера Левски Лукойл в отложен мач от 16 кръг в НБЛ.

Повратна точка: Плевенчани стартираха по-съсредоточено и чрез Николай Върбанов и Николай Маринов поведоха със 17:14 след 10 минути игра. През втората част Рилски обърна до 41:35 с активната работа на Мартин Маринов и Димитър Маринчешки. След паузата самоковци увеличиха преднината си до 15 точки за 62:47 след няколко далечни снаряда на Златин Георгиев и Мартин Маринов. Спартак обаче намери сили да отговори и чрез Радослав Кочев и Цветослав Острев сведе пасива си до 7 точки за 63:70. През последната четвърт щурмът на домакините продължи и след силни изяви на Иван Лилов и Тодор Тодоров те се доближаха на 5 точки от противника. Малик Диме обаче отново изстреля гостите напред с 10 точки и оттам връщане нямаше.

Златин Георгиев, който в този мач излезе като капитан в отсъствието на Йордан Бозов, се отчете с 23 точки, 8 борби и 6 асистенции. Мартин Маринов добави 18. Димитър Маринчешки реализира 17 плюс 5 борби.

Иван Лилов бе най-резултатен за Спартак с 20 точки, 8 борби и 6 асистенции. Цветослав Острев и Тодор Тодоров отбелязаха съответно по 18 и 17. Радослав Кочев остана с 11 точки.