А1 Академик СофияАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЯмбол

Балкан надигра Спартак Плевен у дома и прекъсна победната му серия

Балкан спечели осма победа в НБЛ. Тимът на Небойша Видич надигра у дома Спартак Плевен с 92:58 и спря серията на съперника от четири поредни победи в първенството. Срещата бе оспорвана до началото на втората част, но след това Балкан постепенно започва да се откъсва напред и през второто полувреме запази преднина от близо 20 точки, за да стигне до успеха. Ботевградчани запазват четвърта позиция в първенството с актив 8-5, а плевенчани са малко зад "зелените" баланс от  6-6.

Преди мача Микейл Хопкинс бе награден за най-полезен играч на НБЛ за месец декември. Той спечели отличието за втори път след октомври.

Балкан започна по-добре мача в първите минути, като поведе с 11:5. Постепенно обаче нападението и на двата отбора не вървеше добре, но все пак домакините поддържаха крехка преднина. Малко след началото на втората част, Спартак обърна за кратко нещата в своя полза за 21:20, но тройка на Венцислав Петков веднага върна предимството на "зелените". Гостите изравниха в ответната атака, но постепенно Балкан взе контрола в мача и се откъсна с 13 точки на полувремето.

Първите пет минути на третата част започнаха с много брак в играта и на двата отбора  и слаба резултатност. Постепенно Балкан отново взе нещата в свои ръце и след силна игра поведе с 20 точки при 60-40. До края домакините продължиха да увеличават аванса си и спечелиха с убедителна разлика.

Mикейл Хопкинс бе най-резултатен за успеха с 15 точки, а 13 отбеляза Здравко Христов. По 12 вкараха Крис Минков, Павлин Иванов и Брендън Браун.

За Спартак Плевен над всички със 17 точки бе Денислав Вутев, а 13 реализира Тодор Тодоров.