АкадемикАкадемик Бултекс 99БалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Левски Лукойл взе първа победа в полуфиналната серия срещу Рилски спортист

07.05.2018 20:46

Левски Лукойл се наложи убедително срещу Рилски спортист с 90:69 в първата среща от полуфиналната плейофна серия в НБЛ.

"Сините" започначнаха срещата по-уверено, но благодарение на Златин Георгиев гостите се мобилизираха и се върнаха в мача. След това играта вървеше кош за кош, като в края на частта домакините се измънаха с 9 точки преднина при 26:17.

През втората четвърт Левски Лукойл контролираше ситуацията на терена като много добро включване направиха и състезателите от пейката. Разликата достигна 15 точки, но самоковци нямаха намерение да се предават и след няколко успешни атаки и серия 8:0 стопиха пасива си на 5 точки. Преди полувремето обаче Божидар Аврамов вкара тройка и така увеличи преднината на "сините" на 9 на голямата почивка.

Две бързи тройки на Неманя Милошевич дадоха старт на играта след паузата, но Рилецо побърза да отговори с нови 8 безответни точки, като отново се доближи на 5 точки от съперника си. Въпреки това гостите не намериха верният път в нападение и след 30 минути в за;а "Универсиада" таблото показваше 64:51 в полза на тима на Константин Папазов.

В заключителните минути Павлин Иванов показа отлична форма на терена и след две бързи тройки увеличи актива на домакините на 19 точки. Рилски спортист се бори до край, но нямаше как да стопи сериозния си пасив и Левски Лукойл записа 1:0 в полуфиналната серия при крайното 90:69.

Левски Лукойл отбеляза цели 24 точки от грешки на съперника срещу едва 8 за гостите от Самоков. В подкошието и при борбата в нападение силите бяха почит изравнени, но от бързата атака "сините" имаха значително предимство при 15:6. Резервните състезатели на Константин Папазов се отчетоха с общшо 45 точки, а тези на Людмил Хаджисотиров само със 16.

За Левски Лукойл над всички със 17 точки и 6 борби бе Кийт Клентън. След него Павлин Иванов се представи чудесно като отбеляза 16 точки. С 13 се отчете Неманя Милошевич, 12 и 6 борби записа на сметката си Станимир Маринов, а 11 точки добави Христо Николов.

За Рилски спортист най-полезен бе Дерек Райт, който отбеляза 15 точки. Златин Георгиев приключи с 14 точки и 8 борби, а с 10 завърши капитанът Йордан Бозов.

Втората полуфинална среща е на 9 май от 16:30 часа в зала „Универсиада” и ще се излъчва на живо в ефира на БНТ.