Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Берое нанесе втора загуба на Балкан

Берое нанесе втора загуба на Балкан Берое нанесе втора загуба на Балкан в „Арена Ботевград“. В отложеното дерби от третия кръг на шампионата старозагорският тим надви домакините си  със 79:72. Срещата премина през няколко обрата, като победителят бе определен едва в последната част.

И в този двубой Балкан отново имаше кадрови проблеми, като заради контузии и здравословни проблеми срещата пропуснаха Станимир Маринов, който ще претърпи операция, Димитър Димитров, Марин Маринов и Денислав Вутев. Гостите от Стара Загора пък бяха водени от Бойко Миленков, тъй като Любомир Минчев бе наказан за един мач. В игра за тима обаче се завърна Павел Маринов, който записа първи минути за сезона.

Брейди Роуз бе най-резултатен за победителите с 21 точки, Рейкуон Мичъл вкара 15, с 14 е Седариан Рейнс, 11 има Николай Стоянов, а с 10 се отчете Кейлъб Бишъп.

За Балкан над всички с 22 точки и 9 борби бе Тауан Ейджи. Дарко Балабан отбеляза 18 точки, а 15 има Давонтей Джордан.

След тази среща предстои пауза в НБЛ заради националните отбори, като първенството се подновява на 5 декември.