Академик ПловдивБалканБероеЛевски Лукойл Рилски спортистСпартак-ПлЧерно море ТичаЧерноморец БургасЯмбол

Загуба за Академик Пловдив срещу румънци

Академик Пловдив записа втора загуба в предсезонните контроли. Пловдивският баскетболен тим отстъпи на гостуващия румънски Сибиу с 64:66 в зала СИЛА.
Двубоят бе равностоен през цялото време, като след първата четвърт гостите имаха точка аванс при 20:19. До почивката Академик обърна развоя и поведе с 40:36 след първите 20 минути и с 60:54 след третата четвърт. Сибиу успя да се върне и на свой ред излезе напред с 66:64 4.37 минути преди края. Тогава мачът бе спрян преждевременно заради заетост на залата, за което Академик Пд се извинява на зрителите, наблюдавали срещата по интернет.
Адриян Секулов бе най-резултатен за пловдивчани с 13 точки, Васил Бачев добави 12, Йере Вуцица се отчете с 8 точки и 6 борби.
В петък от 18 часа Академик Пловдив посреща друг румънски съперник - Тимишоара, отново в зала СИЛА.