Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Академик Бултекс 99 с победа срещу Ямбол в първи кръг на ВИВАКОМ НБЛ

08.10.2017 01:40

Академик Бултекс 99 се наложи над Ямбол в пърия кръг от ВИВАКОМ НБЛ  при крайното 78:72.

В началото на срещата гостите поведоха с 12:4, но Академик Бултекс 99 бързо възстанови равенството и взе първата четвърт с точка преднина.

Във втората домакините два пъти повеждаха с 5 точки, но ямболии не смятаха да се отказват и се връщаха в мача. На третия път обаче това не стана и момчетата на Асен Николов се оттеглиха на почивката със 7 точки аванс. Разликата набъбна и прехвърли 10 точки в третата четвърт, а в началото на четвъртата стигна 16 точки. Възпитаниците на Иван Чолаков използваха отпускането на съперниците си и стопиха пасива до 7 точки, но нямаха сили за повече. домакините възстановиха комфортен аванс от 12 точки и спокойно дочакаха победата, въпреки грешките които допуснаха към края на срещата.

Решаваща за успеха се оказа далечната стрелба. Баскетболистите на Академик Бултекс 99 реализираха цели 15 тройки от 31 опита, докато противникът успя само в 3 от 12 опита. Особено голям бе процентът на тройките на домакините преди почивката.

Най-резултатен бе американският гард Айзея Умипиг с 22 точки /4 тройки/, 5 асистенции и 4 борби. Мартин Дурчев се отчете с 14 точки, Мануел Джонсън и Шакир Смит добавиха по 10. Центърът Маодо Нгурайн спомогна за успеха с 4 точки и 10 борби.

За гостите се отличиха Брайкъс Перин с 18 точки, Николай Върбанов с 14, Стою Чолаков и Станислав Говедаров с по 10.

В следяащия кръг Академик Бултекс 99 гостува на Левски 2014, а Ямбол приема у дома плевенчани.