1-0 за Берое след старта на четвъртфиналите

27.04.2017 21:09

Берое поведе в четвъртфиналната плейофна серия срещу Спартак Плевен след успех при 81-69.

Срещата започна по-добре за домакините и след серия 9-0 за тях, в края на първата част разликата вече бе двуцифрена при 24-12. Изключително мотивирани старозагорци продължиха да трупат точки на сметката си, но гостите от Плевен се мобилизираха и след разлика от 17 точки, успяха да стопят пасива си до 10. Така на голмята почивка таблото показваше 42-32 в полза на домакините.

След завръщането си на терена възпитаниците на Любомир Минчев продължиха с доброто си нападение, а плевенчани не успяха да противодействат и да отговорят по същия начин. Така след 30 минути игра в зала "Общинска" резултатът бе 68-51 в полза на беройци. Ситуцията на терена не се промени и през последната десетка и срещата приключи при финалното 81-69 и 1-0 в серията за Берое.

Старозагорци отбелязаха 20 точки от грешки на съперника, а плевенчани 14. В подкошието домакините имаха предимство от 8 точки за 32-24. При борбата в нападение силите бяха почти изравнени, но при бързата атака беройци отново имаха аванс от 13 точки за 19-6. Резервните състезатели на Александър Дяковски се отчетоха с 11 точки, а тези на Любомир Минчев с 9.

Най -резултатен за домакините бе Шейн Гинсън, който приключи срещата с 25 точки и 8 борби на сметката си. Със 16 и 7 борби се разписа Омари Гудул, а Брандис Рос допринесе с 15 точки за победата на своя тим. В игра за Берое не влязоха наказания Арън Джоунс и Тенчо Тенчев, поради контузия.

За Спартак Плевен най-полезен с 19 точки и 8 борби бе Димитър Маринчешки. След него с 15 и 7 борби се отчете Милован Савич, а 11 добави капитанът Александър Груев. За плевенчани на терена не се появи Константин Коев, който е със счупен нов.

Втоарата четвъртфинална среща ще се играе в Плевен на 29.04.2017 г. (събота) от 18:00 часа.

Ето и какви бяха коментарите на двата треньори след двубоя:

Любомир Минчев /старши-треньор на Берое/: "Като цяло играхме много добре, особено в защита. Спартак е отбор, който средно на мач вкарва над 80 точки, ние го ограничихме до под 70. Да, имаше и много добри неща, имаше и грешки в нападение. Това според мен беше нашият проблем. Смятам, че като цяло си свършихме добре работата, надявам се само да запазим концентрация и да играем по същия начин в защита и в следващия мач в Плевен."

Александър Дяковски /старши-треньор на Спартак Плевен/: "Имахме може би най-лошия си ден от линията за изпълнение на наказателни удари. В редовния сезон свършихме първи в лигата като процент и бяхме близо 80. В този мач обаче сме около 40 процента и сме пропуснали над 10 фаула. Разликата е точно толкова, въпреки че на моменти беше по-голяма. Отдавам я точно на това – грешките ни в нападение. Надявам се тази успеваемост в нападение да я променим за втория мач в Плевен. Този сезон беше много домакински сезон – не само ние, но и другите отбори имаха чувствително предимство в собствените си зали. Надявам се нашите фенове да напълнят залата в събота и да направим нещата доста трудни за Берое."

Отговор на контестацията подадена от БК

Отговор на контестацията подадена от БК "Лукойл Академик"

21.09.2017 17:21

Становище за подадената контестация от БК "Лукойл Академик" след срещата за Суперкупата на България на 17.09.2017 г.

Празник на баскетбола и Суперкупа за Берое

18.09.2017 00:19

Във второто издания на Суперкупата на България, трофеят бе спечелен от тима на Любомир Минчев

Пресконференция по повод Баскетболния ден и Суперкупата на България

15.09.2017 16:51

Организатори и участници в Баскетболния ден и Суперкупата на България, се обединиха около желанието: „Искаме на 17 септември всички да се забавляват с любимата игра!“

Разясняват новите правила в баскетбола на треньори и играчи в пет семинара

18.09.2017 19:00
Ясни са реферите за Суперкупата на България

14.09.2017 14:03

Ясни са имената на тримата рефери, които ще ръководят среща за Суперкупата на България

БК

БК "Академик Бултекс 99" организира турнир за Купата на Пловдив

13.09.2017 16:45

Пловдивчани ще участват в три турнира преди началото на новия сезон

Присъединете се към статистическия екип на БФ Баскетбол, НБЛ Виваком и BGO ББЛ

11.09.2017 17:07

БФБ, НБЛ Виваком и BGO ББЛ си постваят за цел да привлекат желаещи да се присъединят към "обществото" на статистиците в България.

БК

БК "Спартак Плевен" организира турнир за Купата на Плевен

11.09.2017 10:44

БК "Спартак Плевен" организира турнир посветен на "140 ГОДИНИ ПЛЕВЕНСКА ЕПОПЕЯ"

БК

БК "Балкан" организира турнир по баскетбол "Георги Христов"

10.09.2017 19:59

БК "Балкан" организира двудневен турнир по баскетбол "Георги Христов"

Билетите за баскетболния ден вече са в продажба

07.09.2017 16:04

Билетите за баскетболния ден може да намерите в мрежата на Ticket Pro

Баскетболен ден на 17 септември

25.08.2017 15:54

На 17 септември 2017 г. (неделя) в зала "Универсиада" ще се проведе баскетболен ден с водещи акценти - Суперкупата на България при жените и мъжете в НБЛ Виваком

Деветте отбора от изминалия сезон ще вземат участие в НБЛ Виваком и през новия

Кандидатите за поста „Генерален мениджър на НБЛ Виваком”

18.08.2017 09:29

Трима кандидати ще се състезават за поста

Подробности за конкурса

Подробности за конкурса "Генерален мениджър на НБЛ Виваком"

16.08.2017 15:35

Кандидатите ще бъдат изслушани пред комисия на 21.08.2017 г. (понеделник) от 13:00 часа

НБЛ обявява конкурс за поста генерален мениджър

02.08.2017 12:04

Национална баскетболна лига обявява конкурс за длъжността "Генерален мениджър на НБЛ"

12.06.2017 13:50

Отборът на Twins Team грабна победата на турнира от веригата 3х3 Vivacom Basketball Tour 2017 в Самоков