Черно море Тича с труден успех над Ямбол

14.04.2017 21:52
Черно море Тича с труден успех над  Ямбол

Черно море Тича постигна трудна победа срещу отбора на Ямбол с 85-80. Домакините стигнаха до успеха през последната част, след като успяха да стопят пасив от 8 точки преди последната четвърт.

За домакините срещата започнаха Деян Карамфилов, Никола Джурич, Венелин Христов, Станислав Цонков и Филип Дедийер. Стартовата петица за "Ямбол" бе Станислав Говедаров, Николай Върбанов, Венцислав Петков, Стоян Петков и Евгени Иванов.
Черно море Тича започна отлично срещата и поведе с 6-0. "Ямбол" успя да изравни при 8-8, но последваха добри минути за домакините, които реализираха 10 безответни точки и поведоха с 18-10. Гостите успяха да намалят изоставането си, но домакините взеха първата четвърт с 23-21. Гостите показаха по-добра игра в началото на втората част и за по-малко от 2 минути поведоха за първи път в срещата при 26-25. Варненци успяха да изравнят при 31-31, а след нови две равенства успяха да спечелят втората част с 21-17, а на полувремето резултатът бе 44-38 за Черно море Тича.
През третата част отборът на Ямбол на два пъти успяваше да стопи изоставането си само до точка. Малко повече от три минути и половина преди края на третата част ямболии поведоха при 55-53 с тройка на Венцислав Петков.Минута и 40 секунди преди края на третата част Ямбол успя да поведе с 10 точки при 64-54. Преди последната част резултатът бе 66-58 за гостите.
Черно море Тича успя да изравни резултата при 69-69 в средата на последната част. След това се измъкнаха напред, което им помогна да вземат победата при 85-80

Станислав Цонков вкара 23 точки за успеха на домакините, а Деян Карамфилов завърши с 18 точки и 9 асистенции.  С по 16 точки се разписаха Никола Джурич (9 борби) и Венелин Христов (6 бобри).

За гостите от Ямбол Венцислав Петков реализира 23 точки и направи 9 асистенции, а Станислав Говедаров добави 19 точки. Стоян Петков завърши с дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби. Евгени Иванов също добави 13 точки. Домакините вкараха 7 тройки от 25 опита, докато Ямбол реализира 13 тройки от 31 опита.

Следващата седмица Черно море Тича ще гостува на Спартак Плевен, а Ямбол приема у дома Левки.

Ето и какви бяха отзивите на двата треньори след срещата:

Дарин Великов /старши-треньор на Черно море Тича/:" Вече мина мача и мога да кажа, че имах огромно притеснение. Умишлено не исках да говоря за това през седмицата. Ние на практика нямахме никаква тренировъчна подготовка през седмицата. Тренирахме с 4-5 човека през седмицата. Вчера за първи път вечерта се събрахме целият отбор. Умора има у състезателите. Видно е. Не е нормално да играят два мача за три дни и сега трети мач. Имахме и проблеми с контузени. Предвид проблемите, които имахме преди мача, знаех че, ако спечелим, това нямаше да бъде с бляскава игра.  Има такива мачове, в които трябва характер, за да излезеш краен победител. Припомням ви, че Ямбол, когато водеха с подобна разлика, успяха да бият с 20 точки Рилски спортист, наложиха се и над Лукойл. Ние успяхме да се върнем в мача. Казах на момчетата, че от 17-и до 27-и започваме да се готвим за плейофите. Мачът с Плевен ще бъде етап от нашата подготовка.  За първи път за 10 дни ще имаме възможност да сме в пълен състав."

Петър Петров/старши- треньор на Ямбол/: „ 11 минути преди края на мача имахме преднина от 12 точки, а след това изпуснахме четири или пет пъти под коша. Това бяха 100 – процентови кошове. Като не вкарваш ти вкарват. Имам забележки към моите момчета, че всички ничии топки ги взе отборът на Варна. Ние сме професионален отбор и чак такива пропуски са недопустими".

Решенията на ДАС след последния 27-и кръг от редовния сезон на НБЛ Виваком

25.04.2017 13:31

ДАС наказва с глоби отборът на Академик Бултекс 99, старши-треньорът на Балкан - Небойша Видич. Освен с глоби играчите Арън Джоунс (Берое) и Станимир Маринов (Балкан) се наказват и с лишаване от състезателни права за една среща.

24.04.2017 14:08

Божидар Аврамов победи Кирил Райков на финала и заедно с отбора на SBTech вдигна купата на благотворителното състезание на Празничните герои

Програма за четвъртфиналите в НБЛ Виваком

24.04.2017 12:17

Програма за четвърфиналите в НБЛ Виваком

Рилски спортист измъкна победата над пловдивчани за финал на редовния сезон

22.04.2017 21:10

Рилски спортист запази четвъртата си позиция в НБЛ Виваком след труден успех над Академик Бултекс 99 при 83-80

Спартак Плевен наказа Черно море Тича в последния 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 20:36

Спартак Плевен се справи с Черно море Тича и записа 11-тия си успех за края на редовния сезон

Балкан с победа над Берое в края на редовния сезон

22.04.2017 20:28

Балкан завърши редовния сезон с победа като гост над Берое при крайното 79-64

Видео стрийм на две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 12:23

На живо чрез видео стрийм ще се предават две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

Благотворителен баскетболен турнир между компании

21.04.2017 15:42

Баскетболисти в подкрепа на кампанията „Великден 2017” за хиляди семейства в нужда

3х3 VIVACOM Basketball Tour ще радва феновете по време на плейофите от НБЛ

21.04.2017 15:36

VIVACOM и Националната Баскетболна Лига oрганизират баскетболни турнири 3x3 по време на предстоящите плейофи

Ямбол приключи редовния сезон с победа

20.04.2017 20:24

Ямбол записа последната си победа от редовния сезон като домакин на Левски при финалното 93-81

Видео стрийм на срещата Ямбол-Левски

20.04.2017 13:16

На живо чрез видео стрийм ще се предава срещата Ямбол-Левски

Решенията на ДАС след 25-ти и 26-ти кръг на НБЛ Виваком

19.04.2017 13:24

ДАС наказва с глоби БК Балкан, БК Рилски спортист и състезателите Станислав Цонков (Черно море Тича), Филип Дедиер (Черно море Тича), Павел Иванов (Левски), Васил Александров (Академик Бултекс 99), Ангел Нацкин (Черно море Тича) и треньорите Любомир Минчев (Берое) и Асен Николов (Академик Бултекс 99)

14.04.2017 20:43

Лукойл Академик с най-убедителната си победа в НБЛ Виваком след успех на Рилски спортист с 108-76

Балкан се справи със Спартак Плевен след силно второ полувреме

14.04.2017 20:09

Възпитаниците на Небойша Видич отказаха плевенчани с 24 точки разлика при крайното 95-71