Балкан се справи със Спартак Плевен след силно второ полувреме

14.04.2017 20:09

Първите две минути на срещата започнаха без кош и за двата отбора, но след това Михайло Секулович откри резултата за домакините. В следващата атака обаче Димитър Маринчешки отговори с тройка за плевенчани. След пет минути игра силите бяха изравнени за 10-10. Две успешни атаки за възпитаниците на Александър Дяковски и резултатът бе 14-10 в тяхна полза. Последваха три успешни атаки за балканци и при оставаща една минута до края на частта таблото показваше 18-17 в полза на ботевградчани. Първата четвърт обаче приключи с точка разлика за гостите при 19-18.

Вторият период започна с тройка на Константин Коев и плевенчани се измъкнаха с 4 напред за 22-18. След това резултатът отново се изравни при 22-22. В следващите минути играта вървеше кош за кош, но Балкан успя да поведе при 32-29 и оставащи 4 минути до голямата почивка. Последваха две успешни стрелби от линията за три точки на Мартин Маринов и резултатът бе 39-35 в полза на Спартак Плевен. Така на полувремето двата отбора се оттеглиха за кратка почивка при 39-39.

След серия 8-1 от началото на третата четвърт гостите от Плевен излязоха напред с 6 точки при 48-42. Домакините обаче се мобилизираха и след две тройки на Амин Хот , Балкан имаше предимство от 4 точки при 54-50. Силни последни минути от третата част за Балкан и разликата за първи път бе двуцифрена при 64-53.

През последната десетка ботевградчани бяха безпощадни зад дъгата и след три поредни тройки на Николай Маринов таблото сочете 79-62. Домакините продължиха да трупат точки на сметката си и разликата нарастна до 20 точки при 86-66 и оставащи 4 минути до края на срещата.

Гостите от Плевен нямаха сили да противодействат на успешното нападение на домакините и така Балкан се поздрави с успех при 95-71.

В подкошието Балкан имаше 10 точки аванс за 56-46. Ботевградчани бяха по-добри и при борбата в нападение за 13-8. Девет точки бе преднината им от бързата атака за 15-6. Резервните състезатели на Небойша Видич се отчетоха с 25 точки, а тези на Александър Дяковски едва с 4.

За победата на Балкан над всички с дабъл-дабъл от 21 точки и 12 борби бе Михайло Секулович. След него отлично се представи и Станимир Маринов, който наниза 19 точки, Тарвис Даниелс се отчете с дабъл-дабъл от 18 точки и 18 борби. По 12 на сметака си записаха Николай Маринов (4 тройки) и Амин Хот, който имаше и 7 асистенции. За ботевградчани извън терена бе Радослав Кочев поради контузия.

За Спартак Плевен най-полезен с 20 точки и 6 борби бе Константин Коев. С по 13 точки се отчетоха Велислав Гълъбов и Димитър Маринчешки, който пък напусна терена за пет лични нарушения в края на третия период. Мартин Маринов добави 12.

В следващия 27-кръг на НБЛ Виваком Балкан ще гостува на Берое, а Спартак Плевен ще посрещне у дома Черно море Тича .

Ето и какво споделиха двмата треньори след двубоя:

Небойша Видич /старши-треньор на Балкан/: “Доволен съм от крайния резултат. Бяхме напрегнати през първото полувреме. Въпреки това не можех да кажа нищо лошо на моите играчи, защото всички опити за три точки бяха въпрос на шанс. Те бяха 0-11 от тройката и това беше трудно да се контролира. През второто полувреме бяхме по-агресивни и мисля, че нещата си дойдоха на мястото. Радослав Кочев е контузен, има проблеми с адукторите. Надявам се, че ще бъде готов за следващия мач. Берое е един от двата най-добри отбора в първенството. Те го показаха в турнира за Купата, в Балканската лига, сега печелят и в Пловдив. Страхотен отбор, но ние също сме на правия път и ще опитаме да покажем добър баскетбол следващата събота.”

Александър Дяковски /старши-треньор на Спартак Плевен/: "Мисля, че със състава, с който сме това беше повече, отколкото можехме да направим. Накрая с детската градина ли да бием Ботевград?!

Относно плейофите, целта ни както на всеки един отбор е да прескочим четвъртфиналите и ще се борим до последното за това нещо."

Решенията на ДАС след последния 27-и кръг от редовния сезон на НБЛ Виваком

25.04.2017 13:31

ДАС наказва с глоби отборът на Академик Бултекс 99, старши-треньорът на Балкан - Небойша Видич. Освен с глоби играчите Арън Джоунс (Берое) и Станимир Маринов (Балкан) се наказват и с лишаване от състезателни права за една среща.

24.04.2017 14:08

Божидар Аврамов победи Кирил Райков на финала и заедно с отбора на SBTech вдигна купата на благотворителното състезание на Празничните герои

Програма за четвъртфиналите в НБЛ Виваком

24.04.2017 12:17

Програма за четвърфиналите в НБЛ Виваком

Рилски спортист измъкна победата над пловдивчани за финал на редовния сезон

22.04.2017 21:10

Рилски спортист запази четвъртата си позиция в НБЛ Виваком след труден успех над Академик Бултекс 99 при 83-80

Спартак Плевен наказа Черно море Тича в последния 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 20:36

Спартак Плевен се справи с Черно море Тича и записа 11-тия си успех за края на редовния сезон

Балкан с победа над Берое в края на редовния сезон

22.04.2017 20:28

Балкан завърши редовния сезон с победа като гост над Берое при крайното 79-64

Видео стрийм на две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

22.04.2017 12:23

На живо чрез видео стрийм ще се предават две от срещите от 27-и кръг на НБЛ Виваком

Благотворителен баскетболен турнир между компании

21.04.2017 15:42

Баскетболисти в подкрепа на кампанията „Великден 2017” за хиляди семейства в нужда

3х3 VIVACOM Basketball Tour ще радва феновете по време на плейофите от НБЛ

21.04.2017 15:36

VIVACOM и Националната Баскетболна Лига oрганизират баскетболни турнири 3x3 по време на предстоящите плейофи

Ямбол приключи редовния сезон с победа

20.04.2017 20:24

Ямбол записа последната си победа от редовния сезон като домакин на Левски при финалното 93-81

Видео стрийм на срещата Ямбол-Левски

20.04.2017 13:16

На живо чрез видео стрийм ще се предава срещата Ямбол-Левски

Решенията на ДАС след 25-ти и 26-ти кръг на НБЛ Виваком

19.04.2017 13:24

ДАС наказва с глоби БК Балкан, БК Рилски спортист и състезателите Станислав Цонков (Черно море Тича), Филип Дедиер (Черно море Тича), Павел Иванов (Левски), Васил Александров (Академик Бултекс 99), Ангел Нацкин (Черно море Тича) и треньорите Любомир Минчев (Берое) и Асен Николов (Академик Бултекс 99)

14.04.2017 20:43

Лукойл Академик с най-убедителната си победа в НБЛ Виваком след успех на Рилски спортист с 108-76