Балкан се справи със Спартак Плевен след силно второ полувреме

14.04.2017 20:09

Първите две минути на срещата започнаха без кош и за двата отбора, но след това Михайло Секулович откри резултата за домакините. В следващата атака обаче Димитър Маринчешки отговори с тройка за плевенчани. След пет минути игра силите бяха изравнени за 10-10. Две успешни атаки за възпитаниците на Александър Дяковски и резултатът бе 14-10 в тяхна полза. Последваха три успешни атаки за балканци и при оставаща една минута до края на частта таблото показваше 18-17 в полза на ботевградчани. Първата четвърт обаче приключи с точка разлика за гостите при 19-18.

Вторият период започна с тройка на Константин Коев и плевенчани се измъкнаха с 4 напред за 22-18. След това резултатът отново се изравни при 22-22. В следващите минути играта вървеше кош за кош, но Балкан успя да поведе при 32-29 и оставащи 4 минути до голямата почивка. Последваха две успешни стрелби от линията за три точки на Мартин Маринов и резултатът бе 39-35 в полза на Спартак Плевен. Така на полувремето двата отбора се оттеглиха за кратка почивка при 39-39.

След серия 8-1 от началото на третата четвърт гостите от Плевен излязоха напред с 6 точки при 48-42. Домакините обаче се мобилизираха и след две тройки на Амин Хот , Балкан имаше предимство от 4 точки при 54-50. Силни последни минути от третата част за Балкан и разликата за първи път бе двуцифрена при 64-53.

През последната десетка ботевградчани бяха безпощадни зад дъгата и след три поредни тройки на Николай Маринов таблото сочете 79-62. Домакините продължиха да трупат точки на сметката си и разликата нарастна до 20 точки при 86-66 и оставащи 4 минути до края на срещата.

Гостите от Плевен нямаха сили да противодействат на успешното нападение на домакините и така Балкан се поздрави с успех при 95-71.

В подкошието Балкан имаше 10 точки аванс за 56-46. Ботевградчани бяха по-добри и при борбата в нападение за 13-8. Девет точки бе преднината им от бързата атака за 15-6. Резервните състезатели на Небойша Видич се отчетоха с 25 точки, а тези на Александър Дяковски едва с 4.

За победата на Балкан над всички с дабъл-дабъл от 21 точки и 12 борби бе Михайло Секулович. След него отлично се представи и Станимир Маринов, който наниза 19 точки, Тарвис Даниелс се отчете с дабъл-дабъл от 18 точки и 18 борби. По 12 на сметака си записаха Николай Маринов (4 тройки) и Амин Хот, който имаше и 7 асистенции. За ботевградчани извън терена бе Радослав Кочев поради контузия.

За Спартак Плевен най-полезен с 20 точки и 6 борби бе Константин Коев. С по 13 точки се отчетоха Велислав Гълъбов и Димитър Маринчешки, който пък напусна терена за пет лични нарушения в края на третия период. Мартин Маринов добави 12.

В следващия 27-кръг на НБЛ Виваком Балкан ще гостува на Берое, а Спартак Плевен ще посрещне у дома Черно море Тича .

Ето и какво споделиха двмата треньори след двубоя:

Небойша Видич /старши-треньор на Балкан/: “Доволен съм от крайния резултат. Бяхме напрегнати през първото полувреме. Въпреки това не можех да кажа нищо лошо на моите играчи, защото всички опити за три точки бяха въпрос на шанс. Те бяха 0-11 от тройката и това беше трудно да се контролира. През второто полувреме бяхме по-агресивни и мисля, че нещата си дойдоха на мястото. Радослав Кочев е контузен, има проблеми с адукторите. Надявам се, че ще бъде готов за следващия мач. Берое е един от двата най-добри отбора в първенството. Те го показаха в турнира за Купата, в Балканската лига, сега печелят и в Пловдив. Страхотен отбор, но ние също сме на правия път и ще опитаме да покажем добър баскетбол следващата събота.”

Александър Дяковски /старши-треньор на Спартак Плевен/: "Мисля, че със състава, с който сме това беше повече, отколкото можехме да направим. Накрая с детската градина ли да бием Ботевград?!

Относно плейофите, целта ни както на всеки един отбор е да прескочим четвъртфиналите и ще се борим до последното за това нещо."

Празник на баскетбола и Суперкупа за Берое

18.09.2017 00:19

Във второто издания на Суперкупата на България, трофеят бе спечелен от тима на Любомир Минчев

Пресконференция по повод Баскетболния ден и Суперкупата на България

15.09.2017 16:51

Организатори и участници в Баскетболния ден и Суперкупата на България, се обединиха около желанието: „Искаме на 17 септември всички да се забавляват с любимата игра!“

Разясняват новите правила в баскетбола на треньори и играчи в пет семинара

18.09.2017 19:00
Ясни са реферите за Суперкупата на България

14.09.2017 14:03

Ясни са имената на тримата рефери, които ще ръководят среща за Суперкупата на България

БК

БК "Академик Бултекс 99" организира турнир за Купата на Пловдив

13.09.2017 16:45

Пловдивчани ще участват в три турнира преди началото на новия сезон

Присъединете се към статистическия екип на БФ Баскетбол, НБЛ Виваком и BGO ББЛ

11.09.2017 17:07

БФБ, НБЛ Виваком и BGO ББЛ си постваят за цел да привлекат желаещи да се присъединят към "обществото" на статистиците в България.

БК

БК "Спартак Плевен" организира турнир за Купата на Плевен

11.09.2017 10:44

БК "Спартак Плевен" организира турнир посветен на "140 ГОДИНИ ПЛЕВЕНСКА ЕПОПЕЯ"

БК

БК "Балкан" организира турнир по баскетбол "Георги Христов"

10.09.2017 19:59

БК "Балкан" организира двудневен турнир по баскетбол "Георги Христов"

Билетите за баскетболния ден вече са в продажба

07.09.2017 16:04

Билетите за баскетболния ден може да намерите в мрежата на Ticket Pro

Баскетболен ден на 17 септември

25.08.2017 15:54

На 17 септември 2017 г. (неделя) в зала "Универсиада" ще се проведе баскетболен ден с водещи акценти - Суперкупата на България при жените и мъжете в НБЛ Виваком

Деветте отбора от изминалия сезон ще вземат участие в НБЛ Виваком и през новия

Кандидатите за поста „Генерален мениджър на НБЛ Виваком”

18.08.2017 09:29

Трима кандидати ще се състезават за поста

Подробности за конкурса

Подробности за конкурса "Генерален мениджър на НБЛ Виваком"

16.08.2017 15:35

Кандидатите ще бъдат изслушани пред комисия на 21.08.2017 г. (понеделник) от 13:00 часа

НБЛ обявява конкурс за поста генерален мениджър

02.08.2017 12:04

Национална баскетболна лига обявява конкурс за длъжността "Генерален мениджър на НБЛ"

12.06.2017 13:50

Отборът на Twins Team грабна победата на турнира от веригата 3х3 Vivacom Basketball Tour 2017 в Самоков