Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Ямбол с пети успех в НБЛ Виваком

18.03.2017 19:48

Ямбол се наложи над Рилски спортист с 90-76 и за писа петия си успех в първенството, при още 14 загуби. Домакините от Самоков са с актив 12-8 и заемат четвъртата позиция във временното класиране.

Срещата започна много силно за гостите от Ямбол, които бързо направиха серия 13-5 и взеха водачеството. Домакините нямаха отговор на атаките на съперника и първата четвърт приключи при 21-11 в полза на ямболии. Това им даде голямо самочувствие и през втората част като успяха да вкарат 6 тройки и на голямата почивка резултатът бе 53-26 в полза на тима на Петър Петров.

След паузата Ямбол продължи да контролира ситуацията на терена, а самоковци се опитаха да се върнат в мача, благодарение на добрите изяви на Еван Бруинсма и ДИ Джей Шелтън, но отборната игра не вървеше. Така третата четвърт приключи при резултат 65-51 в полза на ямболии.

В началото на последния период домакините успяха да намалят изоставането си на 10 точки при 55-65 след включване на Дарин Иванов. Това обаче не бе достатъчно, за да могат самоковци да се привопоставят на отбора на Ямбол. В оставащите минути разликата продължи да расте за финалното 90-76 и категоричен успех за тима на Петър Петров.

Ямбол записа 11 точки от грешки на съперниак срещу 8 за домакините. Две плюс имаха в подкошието гостите за 42-40. При борбата в нападение обаче самоковци имаха предимство от 17 точки за 19-2. Общо 33 точки вкараха резервните състезатели на Ямбол, а тези на Людмил Хаджисотиров само 14.

За победителите над всички с дабъл-дабъл от 27 точки и 11 борби бе Николай Върбанов. След него на ниво се представи Цветослая Острев, който записа на сметката си 25 точки. С 20 и 5 асистенции се отчете Венцислав Петков.

За Рилски спортист най-полезен бе Ди Джей Шелтън с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби. С 20 и 10 борби завъшри Еван Бруинсма, а капитанът Йордан Бозов добави 13 точки.

В следващия 23-ти кръг на НБЛ Виваком Ямбол приема у дома Лукойл Академик, а Рилски спортист ще посрещне в "Арена Сакомов" плевенчани.