Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Спартак Плевен не се затрудни срещу Ямбол

04.03.2017 21:34

Спартак Плевен наигра Ямбол с 95-88 в зала "Балканстрой" в мач от XX кръг на НБЛ Виваком. Така плевенчани са с баланс 9-9 и имат изравнени показатели с Балкан, а Ямбол са последни във времнното класиране с 4 победи и 13 загуби.

Срещата започна равностойно за двата отбора, а първата четвърт приключи с точка преднина за домакините при 20-19.

През втората четвърт обаче Мартин Маринов се разигра и в комбинация с Константин Коев успяха да изведат отбора си напред с 9 точки аванс, а на полувремето се оттеглиха за почивка при резултат 58-52.

След подновяването на играта баскетболистите на Петър Петров показаха хъс и желание за победа като след тройка на Венцислав Петков изоставането на гостите бе стопено до 3 точки при 72-75. След това обаче последваха пет поредни точки от страна на домакините и разликата вече бе 6 точки при 80-74 в края на третия период.

През последната десетка плевенчани продължиха да трупат точки на сметката и направиха преднината си двуцифрена. Гостите от Ямбол пък не успяха да противодействат и така възпитаниците на Александър Дяковски зарадваха феновете си с победата при крайното 95-88.

Спартак Плевен успя да реализира 16 точки от грешки на противника, а Ямбол само 2. 8 плюс имаха ямболии в подкошието за 34-26. От бързата атака и двата отбора си размениха по 10 точки. Резервните състезатели на Александър Дяковски се разписаха с 43 точки срещу едва 26 за тези на Петър Петров.

Най-резултатен за Спартак Плевен бе Мартин Маринов, който приключи с 24 точки, 6 борби и 4 асистенции. Милован Савич също се представи на ниво с дабъл-дабъл от 17 точки и 12 борби. Константин Коев пък приключи с 15 точки.

За гостите от Ямбол най-полезен бе отново Венцислав Петков с 21 точки и 7 борби. Цветослав Острев се включи много силно с 20 точки, но се контузи и се наложи да седне на пейката. Стоян Петков приключи с 18 точки и 9 борби.  Станислав Говедаров пък се отчете с 11 точки.

В следващия XXI кръг на НБЛ Виваком плевенчани ще почиват, а Ямбол посреща у дома Берое.

Eто и мнението на двамата треньори за срещата:

Александър Дяковски /старши-треньор на Спартак Плевен/: “Отново допуснахме грешки. Много лесно позволявахме на Ямбол да се върне в мача за отрицателно време. Беше ни ясно, че съперникът ще опита да затвори подкошието и ще ни даде възможност да стреляме отдалече. Този път имахме много ниска успеваемост зад дъгата и затова накрая трябваше да изстрадаме този успех.”

Петър Петров /старши-треньор на Ямбол/: “Мисля, че се справихме добре в защита през второто полувреме. Преди това обаче не успяхме да спрем силната стрелба на съперника. В моментите, които бяхме добри в отбрана, взехме много грешни решения в нападение и това ни костваше победата.”