Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Първа домакинска загуба за шампионите този сезон

04.02.2017 20:56

Лукойл Академик инкасира първа домакинска и общо трета загуба от началото на сезона в НБЛ Виваком при 66-75 като домакин на Рилски спортист в Правец. Преди това шампионите отстъпиха на Спартак Плевен и Академик Бултекс 99, но не и у дома.

Лукойл започна уверено с 9 безответни точки и натрупа двуцифрена преднина още в четвъртата минута на двубоя за 19-9. Всичко в Спортния комплекс в Правец, обаче, едва сега започваше. Нататък срещата продължи изключително равностойно, докато на голямата почивка таблото светна при 38-35 в полза на самоковци. Играта на котка и мишка не спря и в третия период, когато двата състава си размениха на няколко пъти водачеството.

В заключителните 10 минути все пак Рилецо успя да се откъсне напред с първи 10-точков аванс за 64-54. Последваха няколко пропуска и грешки и от двете страни, но "студентите" скъсиха изоставането си със серия от 5-0. Въпреки това време за нов обрат вече нямаше, тъй като носителите на Купата на България за 2016 г. дръпнаха отново напред.

Двата отбора си размениха по 17 точки от грешки на съперника. В подкошието също бяха равностойни за 30-30. Рилски спортист имаше 8 плюс от борбата в нападение за 18-10. Резерните състезатели на гостите също се представиха по-добре като реализираха общо 16 точки срещу едва 4 за играчите на Тони Дечев.

Ди Джей Шелтън бе най-резултатен за победителите с дабъл-дабъл от 26 точки и 12 борби. 14 точки отбеляза Евън Бруинсма, а по 10 добавиха капитанът Йордан Бозов и Тони Уудс.

За Лукойл с 20 точки се отчете Антъни Бийн, а по 13 вкараха Дани Гибсън и Стив Зак, който овладя и 17 борби за дабъл-дабъл.

В следващия XVIII кръг на НБЛ Виваком Лукойл Академик почива, а Рилски спортист посреща в "Арена Самоков" пловдивчани.