Академик Бултекс 99БалканБероеЛевски 2014Лукойл АкадемикРилски спортистСпартак ПлевенЧерно море ТичаЯмбол

Берое с победа и в последното си домакинство за 2016 година

22.12.2016 21:17

Баскетболистите на Берое спечелиха и последното си домакинство за 2016 г. В среща от 11-я кръг на първенството на Националната баскетболна лига „зелено-белите“ се наложиха със 104-75 над Левски. Така старозагорци продължиха серията си без загуба у дома през този сезон и вече имат седем успеха в шампионата и Балканската лига.

В двубоя срещу Левски домакините изиграха много силни първа, трета и четвърта част, които им осигуриха успеха. Домакините спечелиха първите 10 минути с убедителното 35-15 и пречупиха ентусиазма на столичния тим. На гостите не помогна и факта, че спечелиха втората част и на полувремето авансът на Берое бе 15 точки за 54-39.

След почивката ситуацията в зала "Общинска" не се промени и Берое диктуваше събитията на терена. Отбор №1 на Стара Загора за 2016 г. демонстрира добра стрелба, концентрирана игра в подкошието и превъзхождаше съперника във всички елементи.

Така за втори път този сезон, след мача срещу Ямбол в края на октомври, старозагорци минаха границата от 100 точки. Успехът срещу Левски обаче бе най-убедителният за тима до тук през сезона. Така тимът на Любомир Минчев си върна и за загубата от „сините“ в първия двубой между двата тима, игран в София.

Берое успя да реализира 36 точки от грешки на съперника срещу едва 16 за Левски. Домакините имаха значително предимство и в подкошието с цели 26 точки аванс за 56-30. при борбата в нападение Берое успя да овладее 7, а "сините" само 1. От бързата атака беройци отбелязаха 21 точки, а гостите едва 6.

Общо петима играчи на Берое пък завършиха  срещата с над 10 отбелязани точки – Шейн Гибсън, Аарън Джоунс, Тихомир Желев, Стипе Тесия и Омари Гудул. Най-резултатен бе Шейн Гибсън с 24 точки.

За Левски над всички бе Павел Иванов, който вкара 24 точки. Евгени Хаджирусев се отчете с 13 точки и 9 асистенции, а по 12 добавиха Ангел Пейчинов и Кирил Райков.

В следващия 12-ти кръг на НБЛ Виваком Берое ще гостува на Ямбол, Левски приема у дома Рилски спортист.

Ето и какво споделиха треньоррите и играчите след срещата:

Любо Минчев /старши-треньор на Берое/: „След като загубихме от Левски във втория кръг в София и след като в онзи двубой играхме много слабо, днес бяхме доста по-концентрирани и по-мотивирани. Не позволихме да се повтори онова, което направихме там, особено в началото на мача. Така че от тази гледна точка отборът бе мотивиран, концентриран и игра добре. Радвам се, че преди празниците направихме добър мач и ще ги посрещнем в добро настроение. Пожелавам на всички фенове на тима весели празници. Новото ни попълнение Брандис Рос е един доста класен играч, обявен е за гард №1 на всички балтийски републики. Той е отборен играч, играе колективно, което мен ме радва. Тепърва обаче ще трябва да се напасваме. Използвах възможността да дам почивка на Пламен Алексиев,който от 20 дни играе на обезболяващи. В понеделник дори помоли да не тренира, надявам се с тези 5-6 дни, които ще му се съберат с празниците, с подходящите медикаменти и физиотерапия да няма повече проблеми. Затова и не го използвах в този двубой.  Все още не мислим за мача с Ямбол, нека минат празниците и тогава. Изпращаме една леко противоречива година, вече съм казвал, че направихме доста силен редовен сезон в миналото първенство, вдигнахме летвата като очаквания и изисквания. Но онова, което не ми хареса че точно в края имахме проблеми, не завършихме добре, не успяхме да увенчаем доброто си представяне в първенството с медали. Това е единственото, което имаме като разочарование. Независимо от всичко обаче за баскетболен клуб Берое 2016 г. е доста успешна. За следващата година си пожелавам здраве, на мен и на играчите ми, а и късмет.”

Мануел Марков /старши-треньор на Левски/: „Очаквахме след мача в София Берое да е много мотивиран. Тогава това поражение бе първо за тима за новия сезон. Днес бяхме убедени, че те ще бъдат много настървени, знаехме че Любо Минчев е направил всичко, за да подготви тима си по най-добрия начин. След първата част обаче за нас мача не че свърши, но колкото и да говорихме и да искахме да се върнем, с такава разлика срещу такъв отбор трудно можехме да го направим. Павел Иванов игра изрично и само по негово желание, защото има травма. Ние искахме да играе колкото може по-малко. Затова дадохме шанс на по-малките момчета да играят. Те заслужават да го правят и в такива мачове, защото виждате, че в А1 се представяме горе-долу на ниво. В никакъв случай след намирането на нов спонсор нямаме фикс идея да купуваме играчи или чужденци. Това не ни е приоритет, напротив. Тези деца, благодарение на които има Левски, заслужават да им се отблагодарим по някакъв начин. Беше ни трудно, надявам се сега момчетата да се успокоят , че ще си вземат възнагражденията до края на сезона и да започнем да играем. Никак няма да ни е лесно, защото ситуацията трудно можем да я променим. Но във всеки мач ще играем, за да се усъвършенстваме. Ако има някое попълнение, което обаче ние държим да е българин, защото никой чужденец не може да се адаптира за един-два месеца, ще го привлечем. Но ако не, ще мислим за следващия сезон. Но гръбнака на отбора ще опитаме да го запазим.”

Брандис Рос /Берое/: „Чувствам се добре в Берое. Тук съм едва от няколко дни, имам доста да уча. Все още съм нов в отбора, тепърва свиквам със съотборниците си, предстои ми да ги опозная по-добре. Днес обаче изиграхме добър мач, представихме се добре и по отношение на борбата, и в атака.”